Efeler Gazetesi

Menderes’te Toplu Sözleşme Sevinci

Menderes’te Toplu Sözleşme Sevinci
27 Ekim 2020 - 16:02

Menderes Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında toplam 716 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.

Menderes Belediyesi’nde çalışan 716 işçinin sosyal kazanımlarını kapsayan sendika sözleşmesi Belediye İş Sendikası ile yapılan protokol ile hayata geçti. Menderes Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü  Şantiyesi’nde gerçekleşen protokol imza töreni şölen havasında gerçekleşti. Törene Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın yanı sıra, Belediye İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Bayram Özkan, Belediye İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Metin Şanlı, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve işçiler katıldı.

Emekten yana olacağız

Tören’de konuşan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “ Bir buçuk yılı geride bıraktık, hep birlikte bir çok projeye ve başarıya imza attık. Seçildiğimizde 63 projeyi hayata geçireceğimizi söylemiştik ve bir buçuk yılda 63 projenin 17’sini Menderes’imize kazandırdık. Bu kısa sürede bir çok başarıya beraber imza attık. Biz seçim kazandığımızda bazıları 3 ay sonra maaş ödeyemez dediler. Evet, gerçekten zor bir belediye aldık, borç batağındaydık, işimiz zordu. Ama biz her ay maaşımızı ödedik. Bir buçuk yılda çalışanlarımızı mağdur etmedik, herkesin maaşını ödedik. Beraber olursak, birlik içerisinde olursak Menderes’i daha güzel yerlere götürürüz. Biz elimizi taşın altına koyduk, şimdi fedakarlık sırası sizde. Sizler canı gönülden çalışacaksınız. Ben buna inanıyorum ve hep beraber Menderes’te başarıyı getireceğiz. Yolumuz uzun daha birçok projemiz var ve bunları hep beraber başaracağız. Menderes’te yıllardır yapılamayanı getirdik ve bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Biz her zaman emekçinin yanında, işçimizin yanındayız. Bugün de bunu ispatlamış olduk. Sözleşmemiz hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Türkiye’ye örnek sözleşme

Belediye İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Bayram Özkan da, Menderes’te ki sözleşmenin büyük önem taşıdığını belirterek, “ Menderes Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Kayalar’a tüm işçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.  Belediye emekçileri için elini hatta gövdesini taşın altına koydu, sorumluluk aldı. Yaptığımız sözleşme sadece İzmir’e değil tüm Türkiye’ye örnek teşkil ediyor. Ekonomik krizin hüküm sürdüğü şu günlerde yaptığımız sözleşme sayesinde Menderes Belediye işçisinin yüzü gülüyor. Bizler emekçilerin yüzünü güldüren başkanımızın kararlılığını, fedakarlığını, emekten yana duruşunu asla unutmayacağız. Sendikamız adına belediye başkanımıza ve bu sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Belediye Başkanımız asla yalnız yürümeyecek, sendikamız ve Menderes Belediye emekçileri her zaman yanınızda olacak” dedi.

Başkan Kayalar’a teşekkür

İşçiler adına konuşan Turgutcan Yanardağa da, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’a teşekkür ederek, “Göreve geldiği günden bu yana işçiden yana emekçiden yana duruş gösteren, çalışanıyla uyum içerisinde Menderes’in gelişimine katkı koymaya çalışan bir belediye başkanımız var. Kendisi ilk günden beri her zaman bizim yanımızda oldu. Verdiği sözlerin de arkasında durdu. Zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan bizlerin alın terini yok saymayan belediye başkanımıza tüm işçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi