Efeler Gazetesi

Menderes Engelsiz Yaşam Derneği Tanışma ve Dayanışma Gecesi, Büyük İlgi Gördü

Menderes Engelsiz Yaşam Derneği Tanışma ve Dayanışma Gecesi, Büyük İlgi Gördü
27 Eylül 2023 - 11:43
Menderes Engelsiz Yaşam Derneği, engelsiz bir toplumun oluşturulmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Tanışma ve Dayanışma Gecesi’nde büyük bir başarıya imza attı. Program, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayarak görme engelli hafız Mehmet Yıldırım’ın gerçekleştirdiği Kur’an-ı Kerim tilaveti katılımcılara duygusal anlar yaşattı._
Engelsiz Mehteran takımı ve Otizm Orkestrası ve Korosu, sahne alarak izleyenlere müzik dolu anlar yaşattı. Menderes’te yaşayan özel çocuklar, duygusal bir atmosferde şarkılar söyleyerek katılımcıları büyüledi.
AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Av.Murat Unganer, Menderes’teki tüm sivil toplum kuruluşları başkanları, idari bilim amirleri, müdürleri, özel gereksinimleri bulunan vatandaşlar, aileleri ve Menderes halkı bu anlamlı etkinlikte bir araya geldi. Programın en dokunaklı anlarından biri, görme engelli bir hafız hocanın kuran tilavetiyle yaşandı ve katılımcılar bu duygusal anı paylaştılar.
Menderes Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Emrah Görenti, bu özel gecenin oluşmasına katkı sağlayan tüm paydaşlara teşekkür ederek, “Ayaklarınıza sağlık” dedi. Görenti, engelli bireylerin karşılaştığı sorunları her platformda gündeme getirerek çözüm odaklı bir yaklaşım benimsediklerini ve bu yolda kararlılıkla ilerleyeceklerini belirtti. “Engelli bireylerin yaşamlarını daha iyi bir hale getirmek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diyerek, toplumsal dayanışmanın gücünü vurguladı ve katılımcılara ilham verdi. Görenti’nin konuşması, derneğin misyonunu ve çabalarını öne çıkardı ve gelecekteki projeleriyle ilgili heyecanı paylaştı.
Cumaovalılar Derneği Başkanı Mustafa Akın, Menderes Engelsiz Yaşam Derneği’nin düzenlediği Tanışma ve Dayanışma Gecesi’nde yaptığı konuşmada, engelli bireylerin yaşama atılmaları için gerekli çalışmaları sürdürdüklerini ve bu değerli etkinliği desteklemekten gurur duyduklarını belirtti. Akın, “Engelsiz bir toplumun oluşturulmasına olan inancımızla, bundan sonra da hep destek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Bu etkinlik, engelsiz bir yaşamın önemine vurgu yaparken, toplumsal dayanışmanın gücünü bir kez daha gösterdi. Menderes Engelsiz Yaşam Derneği, bu anlamlı gecede katılımcılara teşekkür ederken, gelecekte daha fazla etkinlikle engelsiz bir toplumun oluşturulmasına katkı sağlamaya devam edeceğini belirtti.
AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Av.Murat Unganer yaptığı konuşmada, engelli bireylerin yaşam standartlarının yükseltilmesine katkı sağlayan çalışmaları dile getirdi. Unganer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar engelli bireyler için yaptığı önemli çalışmalarla, yaşam standartlarının daha da arttığını vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız öncülüğünde, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını daha iyi bir hale getirmek için büyük bir azimle çalışıyoruz. Bu gecede bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalara ara vermeden engelli bireylerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi