Efeler Gazetesi

Menderes Belediyesi’nden deprem bölgesine yardım kampanyası

Menderes Belediyesi’nden deprem bölgesine yardım kampanyası
07 Şubat 2023 - 12:22
Menderes Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 10 şehre yardım kampanyası başlattı.
Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, “Menderesli hemşehrilerimiz seferber olmuş şekilde canı gönülden yardımlarını ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu konuda duyarlı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Menderes Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yapılan koordinasyon toplantısının ardından ilçede “Yaralarımızı birlikte sarıyoruz” kampanyası başlattı.
Odun sobası, hijyen malzemesi, kullanılmamış giysi, bot, uyku tulumu ve battaniye gibi temel ihtiyaçların bağışlanacağı kampanyaya Menderesliler kısa sürede çok fazla bağışta bulundu.
Yapılan yardımlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Özkan, “Başlattığımız yardım kampanyasına çok kısa sürede olağan üstü bir yardım geldi. Bu anlamda tüm Menderesli hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Belediyemizin sağlık ekipleri deprem bölgesinde”
Özkan, Menderes Belediyesi olarak tüm çalışma arkadaşlarıyla göreve hazır olduklarını belirterek şunları kaydetti:
“Depremde meydana gelen acı durumu duyduğumuzdan beri, ekiplerimizle birlikte tüm gücümüzle çalışıyoruz. Merkez Amfi Tiyatro, Gümüldür Spor Salonu ve Özdere Hizmet Binamızda tüm ekiplerimizle birlikte yardımsever vatandaşlarımızdan gelen bağışları, depremzedelere ulaştırmak için özenle hazırlıyoruz. Bu anlamda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”
Menderes Belediyesi olarak sağlık ekiplerinin de Hatay’a ulaştığını belirten Özkan, sözlerini şöyle noktaladı:
“Menderes Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz deprem bölgesine ulaştılar. Bir cana bile dokunmak, fayda sağlamak bizler için büyük bir mutluluk.”
Öte yandan Özkan, tüm vatandaşlara da yardım çağrısında bulunarak, “Gelin yardımları birlikte saralım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi