Efeler Gazetesi

KUŞADASI’NDA “OYUNCAK SİLAHINI GETİR, KİTABINI GÖTÜR” ETKİNLİĞİ

KUŞADASI’NDA “OYUNCAK SİLAHINI GETİR, KİTABINI GÖTÜR” ETKİNLİĞİ
03 Şubat 2023 - 19:52

İbramaki Sanat Galerisi, çocukları şiddetten ve silah kullanımından uzak tutmak amacıyla düzenlenen ‘Oyuncak Silahını Getir, Kitabını Götür’ etkinliğine ev sahipliği yaptı. Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi iş birliğinde, gazeteci yazar Ali Gençli tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında oyuncak silahını getiren çocuklara hikâye kitapları hediye edildi.

Çocukları şiddet ve silah kullanımı yerine kitap okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen 4 günlük etkinlik süresince yaklaşık 100 çocuk oyuncak silahlarını İbramaki Sanat Galerisi’ne getirerek kitaplarını aldı. Etkinlik kapsamında 4 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da İbramaki Sanat Galerisi’nde oyuncak silahların çocuklar üzerindeki psikolojik etkileri ile ilgili olarak gazeteci yazar Ali Gençli’nin konuşmacı olarak katılacağı bir söyleşi düzenlenecek.

“SİLAH OYUNCAK DEĞİL ŞİDDETTİR”

Gazeteci Yazar Ali Gençli, etkinliği ‘silah oyuncak değil şiddettir’ prensibiyle gerçekleştirdiklerini belirterek “Ülkemizde son zamanlarda çizgi filmlerde, dizilerde ve bilgisayar oyunlarında şiddet içeren yapımlar çoğaldığı için çocuklarımızda oyuncak silaha karşı yönelim de artmaya başladı. Bu nedenle Kuşadası’nda öğrenciler ve veliler üzerinde farkındalık yaratabilmek adına bu etkinliği düzenledik” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi