Efeler Gazetesi

Kursiyerlerin el emeği ürünleri, büyük beğeni topladı

Kursiyerlerin el emeği ürünleri, büyük beğeni topladı
15 Haziran 2023 - 1:36

Aydın’’da Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı ürünler davetlilerin beğenisine sunuldu.

Aydın Efeler Adnan Menderes Ortaokulu’nda düzenlenen sergide, birçok el emeği ürün yer alırken, öğrenciler, öğretmenler ve davetliler yoğun ilgi gösterdi.

Halk eğitimi merkezi kursunda usta öğreticilik yapan Sevgi Aydın, 7’den 70’e kursiyerlerinin olduğunu söyleyerek: “Kursiyerlerime el işleri ile ilgilenmek iyi geliyor. Hem psikolojileri daha iyi oluyor hem de maddi manevi kendilerine fayda sağlıyor. Burada doktor tavsiyeli öğrencilerim de var.. Onlara hem maddi hemde manevi açıdan katkıda bulunmuş oluyoruz.” dedi.

“Hayallerimizi gerçekleştiriyoruz”

Kendisinin en büyük hayali olduğunu söyleyen Aydın; “Bu benim en büyük hayalimdi. Ben kendim de evde yaptığım ürünleri satıyordum ve bunu mesleğe dökmek istedim. Gerçek branşım halkla ilişkiler ama bunu çok sevdiğim için bu yolda ilerlemiş oldum. Çok mutluyum. Çünkü sevdiğim bir işi yapıyorum. Ayaklarım geri geri değil ileri gidiyor. Arkadaşlarımla hep birlikte güzel ürünler çıkardık. Başarılı olduğuma inanıyorum, arkadaşlarım sayesinde daha da başarılı olacağız” dedi.

“Ev ekonomisine katkıda bulunuyoruz”

Halk eğitimi merkezi kursunda yaptıkları çalışmalardan bahseden Aydın, “Ahşap boyama, punch nakışı, geri dönüşüm malzemelerinden ürünler, hazır keçeden çanta yapımı, etamin gibi ürünler yapıyoruz. Şuan sergimizde de hepsi mevcut. Gelen kursiyer isterse, evdeki eski ürünlerini değerlendiriyoruz. Kızlarına çeyiz hazırlıyoruz veya ev ekonomisine katkıda bulunmak için ürünleri yapıp satıyorlar. O açıdan çok mutluyum yardımcı olabiliyorum. Şu an da otuzun üstünde hem çalışan hem de ev hanımı kursiyerim var. Çocuklarıyla geliyorlar ve onlarında kas gelişiminde çok önemli oluyor. Küçük el becerilerini geliştiriyorlar. Arkadaşlarım deşarj oluyorlar, psikolojik olarak da kendilerine fayda sağlandığını da düşünüyorum Buradan başta bizlere bu imkanı sağlayan Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze, Adnan Menderes Ortakul Müdürümüze, Adnan Menderes Mahalle Muhtarimiza ve tüm davetlilerimize teşekkür ederim ” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi