Efeler Gazetesi

Kılıçdaroğlu, şoför esnafıyla buluştu

Kılıçdaroğlu, şoför esnafıyla buluştu
23 Haziran 2022 - 17:10

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın temasları kapsamında kahvaltıda buluştuğu şoför esnafının sorunlarını dinledi. Kontak kapatmanın çözüm olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Bu işi sandıkta bitirmeliyiz” mesajı verd.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın programı kapsamında, Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nde şoför esnafıyla bir araya geldi.
Toplantının açılışında Kooperatif Başkanı Okan Yalçın ile Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, birer konuşma yaptı. Ardından söz alan şoförler, karşı karşıya kaldıkları sorunları ve beklentileri CHP Lideri’ne anlattı.
Konuşmacıları dikkatle dinleyerek notlar alan Kılıçdaroğlu, bu sorunun yalnızca Aydın’daki şoförlerin değil, ülke genelinde yaşandığını ifade ederek, akaryakıta gelen büyük zamlara dikkati çekti. Dünyada petrol fiyatlarının yüzde 6 – 7 civarında artmasına karşın Türkiye’de artışın yüzde 400’lerde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu sorunun cevabı bulunmalı” dedi.
ÜCRETSİZ TAŞIMACILIK MESELESİ
65 yaş üstü vatandaşların toplu taşımadan ücretsiz faydalanması uygulamasına da değinen Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi:
“65 yaş üstü vatandaşlar bedava binsin, eyvallah. Söyleyen kim, devlet yani iktidar diyor. Bedava yapıyorsan parasını vereceksin. Getiriyorsun minibüs, otobüs şoförünün sırtına yüklüyorsun. Zaten bu adam vergisini veriyor. Mazota dünyanın zammını yapmışsın, perişan etmişsin, bir de 65 yaş getiriyorsun, bunu da taşıyacaksın. ‘Sana ayda 1500 lira (şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen destek) vereceğim’. Çekmiyor kardeşim. Zararı bu adamın sırtına nasıl yıkarsın? İyi bir avukat tutarsanız, arzu ederseniz biz size avukat bulabiliriz, dava açarsınız bu davaları kazanırsınız. Bedava taşıma yoktur, devlette angarya yasaktır anayasada. Bunu dava konusu yaparsanız kesinlikle kazanırsınız.”
“SANDIK GELECEK, DERS VERMEK KOLAY”
Akaryakıt zamları karşısında kontak kapatmanın çözüm olmadığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, “‘İlla kontağı kapatalım’, hayır. Sandıkta bu işi bitirmek zorundayız. Büyük sıkıntılarınız var ama biraz daha sabredeceksiniz. Sandık gelecek, ders vermek kolay. Gideceksiniz sandığa, elinizi vicdanınıza koyup oy kullanacaksınız. Çoluk çocuğunuzun, vatandaşın hakkı, memleketin huzuru için. Seçim aşamasında sandık geldiğinde oturacaksınız güzel bir ders vereceksiniz, bir daha gelen hiçbir iktidar böyle bir olayı yaşatmasın diye. Toplumun haksızlık yapan iktidara siyaseten ders vermesi lazım. Bu ders vermek kadar değerli bir şey yoktur demokrasilerde” sözlerine yer verdi.
Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Aydın milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay Fatih Atay da katıldı. YENİ KIROBA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi