Efeler Gazetesi

Kaya: “İncirliova sevdalısıyım, herkesin oyuna talibim”

Kaya: “İncirliova sevdalısıyım, herkesin oyuna talibim”
26 Şubat 2019 - 17:47

Millet İttifakı’nın İncirliova Belediye Başkan Adayı olan Aytekin Kaya, İYİ Parti’ye üye olarak, başvuru evraklarını teslim etti. Kaya, “İncirliova sevdalısıyım. Herkesin oyuna talibim” dedi.

İsmail Kule’nin istifasının ardından Millet İttifakı’nın İncirliova Belediye Başkan Adayı olan Aytekin Kaya, CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye üye oldu.
İYİ Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen katılım töreninde konuşan İl Başkanı Cemal Sarı, “İncirliova ilçemizde yaklaşık 2 aydan beri süren teşkilat çalışmalarımızda en son 21 Şubat’ta mevcut belediye başkan adayımız İsmail Kule’nin çekilmesinin ardından, İncirliova’da yaptığımız çalışmalar, daha önce belediye başkan aday adayı olarak bu süreçte var olan bir arkadaşımızı bize işaret etti. Bu arkadaşımız da Aytekin Kaya idi” dedi.
“GENİŞ KESİMLERDE KABUL GÖRÜYOR”
Aytekin Kaya’nın şimdiye kadar yaptığı çalışmalarla İncirliova halkının teveccühünü kazandığına dikkati çeken Sarı, “Kendisi belediye başkanlığı noktasında da geniş halk kesimlerinde kabul görmüş bir arkadaşımız olarak karşımıza çıktı. Biz de kendisiyle yaptığımız görüşmeler neticesinde, kendisine İYİ Parti’den belediye başkan adaylığı teklifinde bulunduk. Bugün itibarıyla partimize üye olmaya ve partimizin adayı olmaya karar verdi. Hayırlı olsun” diye konuştu.
Millet İttifakı İncirliova Belediye Başkan Adayı Aytekin Kaya da “Nasip buradaymış. Öncelikle İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener’e ve CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Aydın’ın topuklu efesi Özlem Çerçioğlu’na ve CHP ile İYİ Parti’nin il başkanlarına da bana bu görevi verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.
“HERKESİN OYUNU ALACAĞIM”
CHP çatısı altında uzun yıllar siyaset yaptığını anlatan Kaya, “Dostlarımızla beraber, partimizin aldığı bu
kararı İncirliova’da uyguladık. İncirliova sevdalısı olarak, makam, mevki, koltuk sevdalısı olmayarak en güzel şekilde hizmet edeceğimize inanıyorum.
Vatandaşımız İncirliova Belediyesi’nin kapısından girdiği zaman hiç kimse ‘sen nereye gidiyorsun’ demeyecek. 2 yıldır ilçe başkanlığı yaptım. Her yerde varım.
Herkesin oyunu alacağım. Hiç insan ayırt etmeden herkesin oyuna talibim” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Kaya’nın parti rozetini İl Başkanı Sarı taktı. Toplantıya, İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak ile CHP ve İYİ Parti’nin İncirliova Gençlik Kolları yöneticileri de katıldı. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi