Efeler Gazetesi

Karşıyaka Sanat Derneği’nden 3B Kâğıt Rölyef Sanatı Atölyesi

Karşıyaka Sanat Derneği’nden 3B Kâğıt Rölyef Sanatı Atölyesi
12 Ekim 2020 - 16:08

Her geçen gün sanatsal çalışmalarda yelpazesini genişleten Karşıyaka Sanat Derneği, bu kez de 3B Kağıt Rölyef (Kat’ı) Sanatı için atölye kurma kararı aldı.

Derneğin merkezinin yer aldığı Bostanlı Gode Cengiz Tesislerinde yapılacak olan çalışmaları eğitmen Aydan Kabaağaçlı yönetecek.

Karşıyaka Sanat Derneği olarak, sanatsal faaliyetlerin merkezinde olup, her kesime sanatın tüm alanlarında hitap etmek ve Karşıyakalıları sanatın içine çekmek istediklerini belirten Karşıyaka Sanat Derneği Başkanı Avni Erboy, şu açıklamayı yaptı:

“Müzik, halkla ilişkiler, tekstil, mandala atölyelerinden sonra bu kez de kâğıt rölyef (Kat’ı) sanat çalışmalarımızı atölye olarak başlatıyoruz. Bu işin başına da dalında uzman olan eğitmen arkadaşımız Aydan Karaağaçlı’yı getirdik. 16 Ekim Cuma günü saat 10.00’da ilk çalışmamızı başlatacağız. Çalışmalarımıza katılmak isteyenleri bekliyoruz. Ayrıntılı bilgiyi 0 544 7351912 numaralı telefonumuzdan da alabilirler. Çalışmalarımızda sağlık önlemleri kesinlikle alınacak ve sosyal mesafeye uyulacaktır.”

Başkan Erboy, “Özel çocuklarımız için sağlık nedenleriyle şimdilik zoom üzerinden başlatılan mandala atölyesine ek olarak yakın gelecekte yine özel çocuklarımız için şiir, tiyatro atölyesi açacağız. Ayrıca her yaş grubuna da ahşap boyama atölyesi projemizi gündeme getireceğiz. Bunların hazırlıkları sürüyor. 6-14 yaş grubu çocuklarımıza yönelik Karşıyaka Çocuk Korosu, piyano ve keman derslerimizin çalışmaları da aynı yerde devam ediyor” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi