Efeler Gazetesi

Karabağlar Belediyesi’nden sıcak bir el

Karabağlar Belediyesi’nden sıcak bir el
31 Ekim 2020 - 21:23

İzmir’de dün meydana gelen şiddetli depremin ardından teyakkuza geçen Karabağlar Belediyesi, geceyi parklarda, açık alanlarda geçiren vatandaşları yalnız bırakmadı. Belediye ekipleri toplanma alanlarındaki vatandaşlara sıcak çorba, pide, ayran, çay gibi yiyecek ve içeceklerden ikram etti. Ayrıca battaniye ve maske dağıtımı da yapıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da ilçenin farklı noktalarındaki toplanma alanlarını ziyaret ederek, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Vatandaşlara acil ihtiyaçları olup olmadığını soran Başkan Selvitopu, taleplerin yerine getirilmesi için belediye ekiplerini yönlendirdi.

İzmir’deki depremi en şiddetli hisseden ve can kayıplarının yaşandığı Bayraklı ilçesine de giden Başkan Selvitopu, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a başsağlığı diledi ve “geçmiş olsun” dedi. Başkan Selvitopu, “Sarsıntıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Umarım iyi haberler alırız. Karabağlar Belediye olarak Bayraklı’nın yanındayız” dedi.

Karabağlar Belediyesi, depremzedeler için Bayraklı Belediyesi’nden gelen battaniye, su tankeri, jeneratör, ikram aracı, çorba ve pide konusundaki taleplerini de karşıladı.

Başkan Selvitopu daha sonra Karabağlar Belediyesi Ana Hizmet Binası Otoparkı’nda oluşturulan kriz merkezine dönerek, çalışmaları yönlendirdi. Tüm ekiplerin sahada çalışmaya devam ettiğini belirten Başkan Selvitopu, acil ihtiyaç duyan vatandaşların 0232414 7765 numaralı HİM telefonunu aramalarını istedi.

Depremin hemen ardından belediyenin sosyal medya hesaplarından toplanma alanlarının listesi paylaşıldı. Bu listeye “http://www.karabaglar.bel.tr/sayfa/afet-sonrasi-toplanma-alanlari” linkinden ulaşılabiliyor.

Karabağlar’daki AKUT Şehit Uzman Çavuş Akın Acar Yerleşkesi’nden hareket eden Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri de, Bayraklı’daki arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor. HABER MERKEZİ

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi