Efeler Gazetesi

İncirliova’da en düşük maaş 5 bin 250 TL

İncirliova’da en düşük maaş 5 bin 250 TL
04 Nisan 2022 - 15:41

İncirliova Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İncirliova Belediyesi’nde çalışan işçilerin en düşük maaşı 5.250 TL olacağını açıkladı.

4 Nisan Pazartesi günü İncirliova Belediyesi’nde gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde konuşan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya; “Biliyorsunuz ki bu zamana kadar belediyemizde çalışan memurun, işçinin maaşını zamanında ödedik.Hiç kimseyi mağdur etmedik.Birazdan imzalayacak olduğumuz Toplu İş Sözleşmesinde ki en düşük işçi maaşının herkesi mutlu edeceğine inanıyorum.En düşük işçi maaşı 5.250 TL olacak.” diye konuştu.

Konuşması sürekli alkışlarla kesilen Başkan Kaya, konuşmasının devamında İşçilere ; ” Hayırlı olsun. Emeğinizin, alınterinizin karşılığını eşlerinizle, çocuklarınızla sağlıklıca yiyin.Allah yar ve yardımcınız olsun.Allah utandırmasın.” dedi.

Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yapan toplu iş sözleşmesi imza töreninde; “Birazdan imzalayacağımız toplu iş sözleşmesinde, belediyemizin ekonomik durumunuda göz önünde bulundurarak, her iki tarafı memnun edecek bir sözleşmeyi masada bitirmenin onurunu gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Bizleri bugünden itibaren bayram sevinci yaşatan belediye başkanımıza, çalışanlarımız adına, onların aileleri ve çocukları adına birkez daha teşekkür ederim. diye konuştu.

“HER ZAMAN SİZİN YANINIZDAYIZ”

Konuşmasına devam eden Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya; ” Başkanım emeğe ve emekçiye verdiğiniz değer devam ettiği sürece, yüzünüzün biz emekçilere dönük olduğu sürece, biz çalışanların ailelerini ve çocuklarını kendi aileniz ve çocuklarınız gibi sahip çıktığınız sürece herzaman sizin yanınızdayız desteğimiz tamdır.” dedi.

İncirliova Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi imza törenine İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner ve yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanvekili Kaan Erçetin ve yöneticileri, sivil toplum örgütleri, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi