Efeler Gazetesi

İBRAMAKİ “KADINLAR HER YERDE” İSİMLİ SÖYLEŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

İBRAMAKİ “KADINLAR HER YERDE” İSİMLİ SÖYLEŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
07 Mart 2023 - 22:45

Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi iş birliğinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla İbramaki Sanat Galerisi’nde bir söyleşi düzenlendi. “Kadınlar Her Yerde” başlıklı söyleşiye konuşmacı olarak katılan kadın konuklar yaşadıkları mesleki deneyimlerle ilgili bilgi verdi.

Kuşadası’nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesi Kuşadası Kent Konseyi ve Kuşadası Belediyesi iş birliğinde kadınların mesleki deneyimlerini aktardığı bir söyleşi düzenlendi. Moderatörlüğünü radyo  programcısı  Belma Özgün’ün yaptığı söyleşiye Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşegül Dağlı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda kadın katıldı. Söyleşide konuşmacı olarak yer alan Arama Kurtarma Derneği (AKUT) görevlileri Tibet Pehlivan ve Orkide Erdem, Ultrarail koşucusu Rojda Sezer, servis şöförü Elif Taşçı ve benzin istasyonu görevlisi Ebru Üstün farklı meslek gruplarında hayatlarını devam ettiren kadınlar olarak yaşadıkları deneyimleri aktardılar. Konuşmacılar kadınların yaşamın her alanında etkin, üretken bireyler olarak var olmasının önemine dikkat çekerek birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmanın önemini vurguladı. Ayrıca Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ardından bölgeye giden ilk ekiplerin arasında gönüllü olarak yer alan AKUT görevlileri Tibet Pehlivan ve Orkide Erdem, arama kurtarma çalışmaları sırasında yaşadıklarını anlattı. Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver ise kadınların çoğu erkekten daha güçlü olduklarını ifade ederek Kent Konseyi olarak kadınlara desteklerinin her zaman tam olduğunu belirtti.

Söyleşinin sonunda Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver, Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Bülent Ay ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşegül Dağlı tarafından konuşmacılara çiçek verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi