Efeler Gazetesi

Hatay’da 137 Saat sonra gelen mucize

Hatay’da 137 Saat sonra gelen mucize
11 Şubat 2023 - 23:10

Kınık Polyak Kurtarma Ekibi umutları yeşertti

Kınık Polyak Maden Kurtarma ekibi Hatay Cumhuriyet mahallesinde 8 saat süren kazı çalışması neticesinde 57 yaşındaki Mehmet Sözer’i enkazdan canlı olarak çıkardı.
Türkiye’yi derinden sarsan depremin 6. gününde yıkılan binaların enkazında çalışmalar umutla devam ediyor. Kınık Polyak Maden Kurtarma Ekibi 8 saat süren kazı çalışması sonunda 137 saat sonra bir mucizeye imza attı.
Bölgede görev yapan bütün ekipler gibi Kınık Polyak Maden Kurtarma ekipleri de betonlar arasından bir ‘can’ daha çıkarabilmek için zamanla yarışıyor.
Kınık Polyak Maden Kurtarma Ekibi, Hatay Cumhuriyet Mahallesi’nde enkaz altında sağ olduğu belirlenen 57 yaşındaki Mehmet Sözer’i kurtarmak için çalışmaları hızlandırdı.
8 saat süren kazı çalışmaları neticesinde Mehmet Sözer depremden yaklaşık 137 saat sonra sağ çıkarılarak umutları yeşertti.
Tekbirler eşliğinde enkazdan çıkarılan Sözer, ambulansa konularak hastaneye götürüldü.
Depremin ilk gününden itibaren bölgede olan ve 7 tim ile kurtarma çalışmalarına katılan Kınık Polyak Eynez Maden Arama ve Kurtarma ekibi, katıldığı çalışmalar ile 30 vatandaşımızı enkaz altından sağ olarak çıkardı.
Kınık Polyak kurtarma ekibinin bölgeden verdiği kurtarma haberleri ile umutların arttığını belirten Kınık Polyak maden Genel Müdürü Serkan BAHÇEKAPILI ‘’Tüm Türkiye’nin hatta bütün dünyanın gözü kulağı kurtarma ekiplerinde. Gelen bu haberler yorgunluğumuzu alıyor, direncimizi artırıyor.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi