Efeler Gazetesi

GÜRBİLEK: “YALAN ÇETESİNE ÇANAK OLMAYI BIRAKIN”

GÜRBİLEK: “YALAN ÇETESİNE ÇANAK OLMAYI BIRAKIN”
14 Nisan 2022 - 0:26

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, “Her fırsatta aslı astarı olmayan iddiaları bilgi olarak alıp sosyal medya hesaplarından algı yaratmak isteyen AKP İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’nin son paylaşımı bir kez daha niyetlerini ortaya koymuştur. Siyaset ucuz hamasi ve dedikodu üzerine yapılmamalıdır ” dedi.

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’in açıklaması şöyle:

“Sayın Mustafa Gökçe, paylaşımları ile bizleri şaşırtmamaya devam ediyor !!! Yerel yönetimde ülke çapında örnek olan belediyemize ve yönetimine; en önemlisi kendisinin de huzurla yaşadığı bu kente ihanet edenlerin yalanlarına çanak olmaya devam ediyor.

Belediyeler kamu kurumudur. Devlet denetimine tabidir. Belediye ile iş yapacak tüm firmalar devletin güvenlik soruşturmasından geçer. Devletin güvenlik soruşturmasından geçen bir firmayı hangi akla istinaden PKK terör örgütü yandaşı olarak suçlamaktasınız? Sizin bu soruyu sormanız bile devletin güvenlik kurumlarına ve çalışanlarına karşı bir suçlamadır.

AKP İlçe Başkanı, öncelikle daha önceki paylaşımlarınız ile ilgili olarak sorduğumuz sorulara henüz cevap veremediğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Belediye Başkanımız Ömer Günel ve belediye bürokratlarına karşı yürütülen iftira kampanyasından ne gibi bir siyasi kazanç peşinde olduğunuzu da ısrarla merak ediyoruz.

Size önemle hatırlatmak isterim ki; kuruluş tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nden bile eski olan, 1862 yılında Mali Yargı olarak kurulan ve devletin en önemli organlarından biri olan ‘SAYIŞTAY’ tarafından Kuşadası Belediyesi tüm kamu birimleri gibi mevzuat kapsamında mali denetime tabi olmuştur.

2019 ve 2020 yılları mali dönemleri ile ilgili yapılan denetimlerde tüm mal alımı ve yapım işlemleri ile ilgili muhasebe fişleri ve kayıtları tek tek incelenmiştir. Bu kayıtlarda en ufak bir olumsuzluğa rastlanmadığı Sayıştay tarafından raporlanmıştır.

Cumhurbaşkanı tarafından başkanının atandığı ve üyelerinin, temsilcisi olduğunuz iktidarın Maliye Bakanlığı içinden seçilen, devletin en önemli kurumunun raporları hakkında bir şüpheniz varsa bunu sorgulayacağınız yer sosyal medya hesapları değildir.

Ucuz siyaseti, hamasi söylemleri ve iftira çetelerinin çanağı olmayı bıraktığınız günleri görmek ümidi ile HALA SORULARIMIZA CEVAP VERMENİZİ BEKLİYORUZ”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi