Efeler Gazetesi

GERMENCİK BELEDİYESİ’NDE BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURULARI BAŞLADI

GERMENCİK BELEDİYESİ’NDE BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURULARI BAŞLADI
15 Aralık 2020 - 18:35

Germencik Belediyesi’nde 7256 sayılı yapılandırma kanunu çerçevesinde belediyeye ait çeşitli borçları olan vatandaşlar için yapılandırma başvuruları başladı. 31 Ağustos 2020 öncesine ait bir takım kamu alacaklarının yapılandırılması ile ilgili çıkan kanun kapsamında vatandaşlar belediyeye olan İlan-Reklam Vergisi,kira, Emlak Vergisi, ÇTV gibi birikmiş borçlarını peşin ödemelerde %90 faiz indirimiyle veya taksit imkanıyla yapılandırma fırsatına sahip olacaklar. Son başvuru tarihi 31 Aralık 2020 olan yapılandırmalar için vatandaşların belediyeye şahsen başvurmalarının yeterli olacağı ifade edildi.
BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ “YAPILANDIRMA KANUNU ÖDEME SIKINTISI YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZA BÜYÜK BİR İMKAN SUNUYOR”
Yapılandırma başvurularının başlaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Germencik
Belediye Başkanı Fuat Öndeş şunları kaydetti; “7256 sayılı yapılandırma kanunu vatandaşlarımızın belediyeye ait birikmiş olan çeşitli borçlarını taksitli veya peşin ödemelerde %90 faizsiz bir şekilde ödeme fırsatı sunuyor.
Birikmiş borçları olan ve ödeme sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımız için yapılandırmalar büyük bir kolaylık sağlayacak. 31 Ağustos 2020 öncesine ait kanun kapsamında belirtilen kamu alacakları ile ilgili çıkan yapılandırma kanunu için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020’dir.”
SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi