Efeler Gazetesi

GERMENCİK BELEDİYESİ KENDİ İMKANLARIYLA DEZENFEKSİYON TÜNELİ YAPTI

GERMENCİK BELEDİYESİ KENDİ İMKANLARIYLA DEZENFEKSİYON TÜNELİ YAPTI
03 Nisan 2020 - 15:26

GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ KORONAVİRÜSE KARŞI CİDDİ BİR UYGULAMAYI DAHA HAYATA GEÇİRDİ

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan tüm dünyayı saran ölümcül Yeni Tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgınına karşı ilk günden ciddi tedbirler alan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş önemli bir projeye daha imza attı. Belediye Başkanı Öndeş belediyenin girişine “Dezenfeksiyon Tüneli” koydu. Germencik Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla ürettiği dezenfektasyon tünelinde Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı yönergeye göre hazırlanan dezenfektan kullanılıyor.

BELEDİYE BAŞKANI ÖNDEŞ “KENDİ İMKANLARIMIZLA ÜRETTİĞİMİZ DEZENFEKSİYON TÜNELİ İÇİN SERİ ÜRETİME GEÇEBİLECEK KAPASİTEDEYİZ”

Germencik Belediyesi’nin tamamen kendi imkanlarıyla ürettiği ve ilk olarak belediye binasının giriş kapısında uygulamaya koyduğu dezenfeksiyon tüneli hakkında önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Fuat Öndeş şunları kaydetti “ Koronavirüs salgını dünyada ve ülkemizde vahim boyutlara ulaştı. Bu çerçevede önlemlerimizi arttırdık ve halkımızın sağlığı için arkadaşlarımızla birlikte gündüz gece çalışıyoruz. Koronavirüs’e yönelik uygulamaya koyduğumuz eylem planımız başarıyla sürüyor. Bugün bir önlem daha alarak hem çalışanlarımızın hem halkımızın sağlığı için dezenfeksiyon tüneli uygulamasını hayata geçirdik. Bu istasyonu tamamen kendi imkanlarımızla kendi teknik personelimizin emeğiyle hem de piyasadaki emsallere göre çok düşük maliyetlerde ürettik. Seri üretime geçecek kapasiteye sahibiz. Talep eden tüm kurum ve kuruluşlara yardımcı olmak isteriz. Ayrıca dezenfeksiyon tünelimizde kullanılan dezenfektan Dünya Sağlık Örgütü yönergelerine uygun olup insan sağlığına zararı olan hiçbir madde içermediğini de belirtmek isterim.”

“DEZENFEKSİYON TÜNELİ ÜRETİMİNDE KORONAVİRÜS SEBEBİYLE İŞSİZ KALAN USTALARIMIZDAN HİZMET ALACAĞIZ”

Dezenfeksiyon tünelini gelen talebe göre seri üretime geçirebileceklerini ifade eden Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ilçede Koronavirüs sebebiyle işsiz kalan ustalardan hizmet alacaklarını sözlerine ekledi.

Koronavirüs salgınına yönelik tedbirlerimizi günden güne arttırıyoruz. Bu çerçevede belediyemizin girişine tamamen kendi imkanlarımızla ürettiğimiz dezenfeksiyon tüneli koyduk. Seri üretime geçecek kapasitedeyiz. Talep eden tüm belediye ve diğer kurum ve kuruluşlara yardımcı olabiliriz. Unutmayın ki sağlığınız bizim için kıymetli. Bu vesile ile lütfen Koronavirüs salgınını önlemeye yönelik alınan kararlara ve uygulamaya konan kurallara uyalım. Siz evde kalın biz görevimizin başındayız. Sağlıklı günler dilerim Germencik.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi