Efeler Gazetesi

Germencik Belediyesi esnafının yanında

Germencik Belediyesi esnafının yanında
05 Ocak 2021 - 23:51

Germencik Belediyesi 2021 yılının ilk meclis toplantısını yaptı.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, başkanlığında gerçekleştirilen toplantı gündemimde  pandemi döneminde zor günler geçiren sanayi esnafı ve işçi emekçileri vardı.

Yılın ilk gününde esnafının düşünen Germencik Belediyesi, sanayi içinde bulunan küçük esnafın katı atık ücretlerinde indirim yapılması kararını alırken diğer yandan da koronavirüs sebebi ile iş yerlerini kapatanlara, ücretsiz izne ayrılan çalışanlara destek amaçlı 50 bin TL ödenek ayrılmasına karar verdi.

Germencik Belediyesi, 2021 yılındaki ilk meclisini Belediye Başkanı Fuat Öndeş, başkanlığında gerçekleştirdi. Mecliste, 7 gündem maddesi ilgili komisyonlara sevk edildi. Sevk edilen kararlar oy birliği ile kabul edildi. Mesudiye ve Ortaklar Mahallesi’ndeki sanayi sitelerinde bulunan küçük sanayi dükkanlarından 2021 yılı katı atık ücretinin 550 TL’den 281, 52 TL’ye düşürerek  belediye tariflerinde değişiklik yapılması kararlaştırıldı. Mecliste ayrıca koronavirüs sebebi ile iş yerlerini kapatanlara, ücretsiz izne ayrılan çalışanlara destek amaçlı 50 bin TL ödenek ayrılmasına kararlaştırıldı. Belediyeye başvuranlar belirlenen komisyon tarafından yapılan inceleme neticesinde destekten faydalanabilecek. Pandemi süresince belediye mülkiyetinde bulunan taşınmazları kullanan  işletmelerden alacakların ertelenmesi kararı alındı.

BAŞKAN ÖNDEŞ’E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Germencik Belediyesi meclis üyeleri ve belediye personelleri Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in 49’uncu yaşını kutladılar. Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleşen kutlamada koronavirüsüne karşı tedbir alındı. Meclis toplantısı sonrasında personeller ellerinde üzerinde Öndeş’in fotoğrafının olduğu pasata ile sürpriz yaptılar.  Doğum gününde konuşan Öndeş, “Daha önce kendi ailem ile kutlama yapıyorduk. Ama şu an kocaman bir ailem var. Meclis üyelerime, personellerime çok teşekkür ederim. Allah hepimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu ömür nasip etsin. Ömrümüz olduğu sürece Germencik halkına hizmet etmeye çalışacağım” dedi. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi