Efeler Gazetesi

Germencik Belediyesi 3 yeni araç satın aldı

Germencik Belediyesi 3 yeni araç satın aldı
15 Eylül 2022 - 22:32

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, kamu hizmetlerinde kullanılmak üzere belediye araç filosuna 3 yeni araç eklendiğini bildirdi. Başkan “Halkımızın parasını halkımıza hizmet için harcıyoruz.” dedi.

Germencik Belediyesi, ekonomik ömrünü tamamlamış araçların kamu ihale kanunu usullerine uygun olarak satışının yapılması yönünde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı tasarruf tedbirleri genelgesi gereği genelge kapsamına giren araçların satışını gerçekleştirmişti. Satıştan elde edilen gelirle belediye, Devlet Malzeme Ofisi’nden 1 milyon 600 bin lira karşılığında 3 adet aracı satın alarak, araç filosuna ekledi. Göreve geldiği günden bugüne belediyenin özellikle açık, şeffaf ve sürdürülebilir bir mali düzene kavuşması için önemli çalışmalar yapan ve sıkı tasarruf tedbirleriyle israfı önleyen Başkan Öndeş, araç hamlesiyle birlikte bu konuda kendini bir kez daha kanıtladı.

“AÇIK, ŞEFFAF VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR MALİ DÜZEN KURDUK”

Araç filosuna katılan yeni araçlarla ilgili açıklama yapan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş “Halkımızın parasını halkımıza hizmet için harcıyoruz” dedi. Öndeş, “Göreve geldiğimiz günden bugüne sıkı tasarruf tedbirleriyle israfı önleyerek geçmişten gelen ciddi bir borç yükünü azalttık bunun yanında mevcut yatırım ve hizmetlerimizi de kesintisiz olarak sürdürmekteyiz. Bu çerçevede yayınlanan ‘Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ gereği ekonomik anlamda ömrünü tamamlamış araçlarımızın satışını gerçekleştirmiştik. Ekonomik ömrünü tamamlamasının yanında önceki dönemde alınan lüks sınıflı bu araçların yakıt, tamir ve yedek parça giderleri yüksek maliyetlere yol açıyordu ve kamu hizmetinde kullanılması israf oluşturuyordu. Bu sebeplerden ötürü satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlardan elde edilen gelirle hizmetlerin aksamaması ve faaliyetlerimizi düzenli olarak sürdürmek için gider anlamında tasarruflu olması açısından belediye meclisimizin de kararıyla Devlet Malzeme Ofisinden 1 milyon 600 bin lira karşılığında 3 yeni araç aldık. İsrafın önüne geçerek tasarruf politikasıyla hem araçlar yenilenmiş oldu hem de gereksiz ve fazla gider oluşmasının önüne geçtik. Halkımızın parasını halkımızın hizmeti için harcıyoruz. Bu kadar açık ve şeffaf bir şekilde belediyemizi idare ediyoruz. Germencik’imize ve halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi