Efeler Gazetesi

Erbakan anısına umut ormanı oluşturulacak

Erbakan anısına umut ormanı oluşturulacak
08 Kasım 2021 - 14:41

Saadet Partisi (SP) merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan anısına 81 ilde ‘umut ormanı’ oluşturmak için harekete geçti. SP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Vapur Karasoy, tüm vatandaşlara fidan bağışlamaları çağrısında bulundu.

 

Aydın’da ‘Prof. Dr. Necmettin Erbakan Umut Ormanı’ kampanyası başlatıldı. Atatürk Kent Meydanı’nda açılan stantta, yurt genelinde gerçekleştirilen kampanya hakkında açıklamalarda bulunan SP İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Vapur Karasoy, “Ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınları yaşadık. Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı. Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti. Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BETONA KURBAN EDİLEN DOĞAYI YEŞERTECEĞİZ”

Karasoy, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu farkındalıkla, Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kurmak istediğimiz, Necmettin Erbakan Umut Ormanı ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikle yarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, ‘emanete sahip çıkma sorumluluğunu’ yüklemiştir. ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz’ diyen peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı ve çevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha Yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz. Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, yeşil Türkiye için çalışıyoruz, kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor, güvenli Türkiye için çalışıyoruz. Her işçinin hakkını tam ve zamanında aldığı bir ülke umut ediyor, kazanan Türkiye için çalışıyoruz. Gençlerimizin ‘yarın ne olacak?’ endişesini taşımadığı, geleceğe güvenle baktığı günleri umut ediyor, Büyüyen Türkiye için çalışıyoruz.”

“HER BİR FİDAN, ELİMİZDEKİ UMUTTUR”

“Çiftçimizin sevgi ve emek ile ekip biçtiği, hakkını aldığı bir ülke umut ediyor, üreten Türkiye için çalışıyoruz” diyen Karasoy, “Çocuklarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine eşit şartlarda ulaştığı dünya ile rekabet eden güçlü Türkiye için çalışıyoruz. Engellilerimize onurlu yaşam şartlarının sağlandığı, kerim Türkiye için çalışıyoruz. Yaşlılarımızın korunup kollandığı, muhtaç olmadan yaşadığı, şefkatli Türkiye için çalışıyoruz. Ülkemizde kaybolan adaleti; birlikte, yeniden tesis edeceğimizi umut ediyor, adil Türkiye için çalışıyoruz. Herkesin doyduğu, yüzlerin güldüğü bir ülke umut ediyor, mutlu Türkiye için çalışıyoruz. Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar kazanma umudumuzu; ülkemiz genelinde başlattığımız ‘fidan bağışı kampanyasıyla’ kuracağımız, Necmettin Erbakan Umut Ormanı’nda yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için, ‘Umut Elimizde Yeşerecek’ diyoruz ve bütün vatandaşlarımızı Necmettin Erbakan- Umut Ormanı’na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz. Yaşanabilir bir Türkiye için el ele, hep birlikte” değerlendirmesinde bulundu. Etkinliğe SP Aydın İl Başkanı İbrahim Danacı ve partililer katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi