Efeler Gazetesi

EFES SELÇUK BELEDİYESİ MALATYA’DA YEMEK VE SOSYAL MARKET ÇADIRI KURDU

EFES SELÇUK BELEDİYESİ MALATYA’DA YEMEK VE SOSYAL MARKET ÇADIRI KURDU
11 Şubat 2023 - 23:05

Efes Selçuk Belediyesi tarafından Malatya’da depremzedeler için yemek ve sosyal market çadırı kuruldu.  Depremden etkilenen vatandaşlara gerekli ihtiyaçların ulaştırılması için yola çıkan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel bölgeden yaptığı bilgilendirmede; “Malatya Yeşilyurt Belediyesi’ne bağlı Uğur Böceği Parkı’nda yemek çadırımızı kurduk. Hemen yan tarafındaki kırmızı çadırımızı da Sosyal Market’e dönüştürdük. Vatandaşlar tarafından ulaştırılan tüm yardım malzemelerini tek elden teslim ediyoruz” dedi.

Köylere de yardım ulaştırıldığının altını çizen Başkan Ceritoğlu Sengel; “Malatya’nın köylerine de mevcut yardım malzemelerini ulaştırdığımızın bilgisini vereyim. Yollar kötü, oradan muhtarlar ve aynı zamanda Malatya İl Örgütü aracılığıyla irtibat kurduğumuz kişiler köylere rahatlıkla ulaşılabilsin diye kendi araçlarıyla yardım malzemelerini aldılar” dedi.

VATANDAŞLIK GÖREVİMİZ İÇİN BURADAYIZ

Bölgede barınma ihtiyacı olduğunun bir kez daha altını çizen Başkan Ceritoğlu Sengel; “Burada zaman geçtikçe eksiklikler, ihtiyaçlar daha da farklılaşacak. Bu çok uzun soluklu bir iş. Biz dün değişen ihtiyaçlara dair yeniden ihtiyaç listeleri oluşturacağımızı belirtmiştik. Bu uzun soluklu işi ritmi hiç bozmadan ama dayanışma ile halletmemiz gerekiyor. Barınma en ciddi problemlerden bir tanesi. Malatya içerisinde konteyner evlerinin bir an önce kurulması isteniyor. Bölgede yatalak hastalar için de talep var ” dedi.

Çalışma arkadaşlarıyla birlikte canla başla çalıştıklarını belirten Başkan Ceritoğlu Sengel; “Şu an ben de arkadaşlarım da bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu düşündüğümüz için buradayız” dedi. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi