Efeler Gazetesi

EFELER’İN KADINLARI EFELER İÇİN ÜRETECEK

EFELER’İN KADINLARI EFELER İÇİN ÜRETECEK
19 Ekim 2020 - 17:24

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kentin yerel tarım ürünlerinin Efeler Belediyesi markası altında işlenmesi için kurulması planlanan ve yalnızca kadın işçilerin çalışacağı fabrikanın bir yıl içinde üretime başlayacağı müjdesini verdi. Efeler’de kadın istihdamına ve yerel ürünlerin ulusal pazardaki vitrinlerde hak ettiği fiyatlardan satılmasına katkı sağlayacak fabrika için heyecan dolu bekleyiş başladı.

BirGün Gazetesi’nden Aycan Karadağ’a konuşan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay önemli açıklamalarda bulundu. Tarımsal kalkınma alanlarındaki projeleri ve gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili konuşan Başkan Atay, Efeler Belediyesi’nin yalnızca kadınların çalışacağı fabrika projesinde önemli bir aşamaya geldiklerini söyledi.

Başkan Atay, “Fabrikanın ihalesi birkaç gün içerisinde yapılacak. Bir yıl içinde faaliyete geçmesini planlıyoruz. Tesisimizde yakın çevrede yetiştirilen tarım ürünleri işlenerek Efeler Belediyesi markası altında pazarlanacak” dedi. Fabrikanın Efeler’in yerel ürünlerine katma değer sağlayacağını vurgulayan Başkan Atay, “Burada enginar konservesi, yaş incir reçeli, domates salçası, turşu gibi ürünler hazırlanacak. Tarımsal sanayiyi geliştirmek ve markalaştırarak yüksek katma değer yaratmayı amaçlıyoruz. Fabrikamızda yöresel ürünümüz kestaneyi de işleyeceğiz. Anlaşmalı çiftçilerimiz olacak. Hasat sonunda ne kadar kâr edeceklerini bilecekler” diye konuştu. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi