Efeler Gazetesi

EFELER’İN BİLİM PARKI KONUKLARINI AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR

EFELER’İN BİLİM PARKI KONUKLARINI AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR
26 Nisan 2023 - 0:02

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından hizmete açılan Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı’nın yeni ziyaretçileri Bozdoğan Fatih İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciler oldu.

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, öğrenmenin eğlence ile keyifli hale gelmesini ve edinilen bilgilerin pekiştirilmesini sağlıyor. Sezar şifreleri, hilbert küpü gibi çeşitli eğitici oyun grupları; bilim meraklılarının özgün fikirler ile problem çözmelerine yardımcı oluyor. Efeler’in eğitim turizminin başkenti olma hedefine de katkı sunan park, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda öğrenci ve eğitmeni ağırlamayı sürdürüyor. Parkın yeni ziyaretçileri Bozdoğan Fatih İlkokulu’nda eğitim gören 4’üncü sınıf öğrencileri oldu. İki grup halinde parka gelen yüz öğrenci ve öğretmenleri, parkta bulunan eğitici oyuncaklar hakkında bilgilendirildi. Daha sonra oyuncaklarla oynayan çocuklar, deneyimleyerek ve eğlenerek yeni bilgiler edindi.

Öğrenciler ve öğretmenleri, Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı’nı hizmete sunduğu için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi