Efeler Gazetesi

Efeler’de ulaşım rahatlıyor köy yolları dahi asfaltlanıyor

Efeler’de ulaşım rahatlıyor köy yolları dahi asfaltlanıyor
06 Ağustos 2022 - 16:42

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın belediye envanterine kazandırdığı asfaltlama aracı Dalama Yeniköy Mahallesi’ndeki tarla yollarını asfaltla kapladı.

Efeler Belediyesi ilçe genelinde sorumluluk alanında bulunan yolların bakım, onarım ve asfaltlama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yapılan son çalışmayla Dalama Yeniköy Mahallesi sakinlerinin talebi üzerine tarla, ova ve arazilere çıkan toprak yolu asfaltladı.

MUHTAR AKBAY: “FATİH BAŞKAN İLE HER ŞEY DAHA DA GÜZELLEŞİYOR”

Gerçekleştirilen çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Dalama Yeniköy Mahalle Muhtarı Kenan Akbay, “Fatih Başkanımızdan köy ve ova yolumuzun asfaltlanması ricasında bulunduk. Ricamızı kırmadı başkanımız şu anda gördüğünüz gibi yollar asfaltlanıyor. Yollar baya kötüydü, eski haliyle şimdiki halini kıyaslarsak; eskiden toz topraktan yürümek dahi zordu, köy sakinlerimiz memnun değildi. Kışın yol çamurla kaplanıyor, bataklık oluyordu. Ama şimdi bu durumdan kurtuldu. Fatih Başkanımız çok sağ olsun zaman geçtikçe her şey daha da güzelleşiyor. Allah razı olsun başkanımızdan kendim ve mahallelim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

KIRSAL MAHALLELERDE ULAŞIM KOLAYLAŞIYOR

Efeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün Tepecik Mahallesi’ndeki şantiye alanına kurulan Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi kapsamında ihtiyaç duyulan yolları asfaltlayabilmek için belediye envanterine eklenen son teknoloji ürünü sathi asfalt kaplama aracı, Mayıs ayındaki tanıtımın ardından hizmete girmişti. Efeler Belediye Başkanı Atay, söz konusu araç sayesinde köy ve yayla yollarında dahi asfaltlama çalışmaları yapacaklarını söylemişti. Kocagür Mahallesi’nin ardından Dalama Yeniköy Mahallesi de asfalt kaplı yollara kavuşmuş oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi