Efeler Gazetesi

CHP’Lİ SÜLEYMAN BÜLBÜL’DEN BAKANA TEK SORU: KAÇ TEST YAPILDI?

CHP’Lİ SÜLEYMAN BÜLBÜL’DEN BAKANA TEK SORU: KAÇ TEST YAPILDI?
19 Mart 2020 - 15:24

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bir türlü açıklanmayan test sayısını sordu. Koca’ya tek soruluk önerge veren Bülbül, “Şimdiye kadar kaç test yapıldı?’’ dedi.

CHP Aydın Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Türkiye’de Korona virüs ile mücadele kapsamında kaç kişiye test yapıldığıyla ilgili Meclis’e soru önergesi verdi.

Bülbül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlamasını istediği önergede “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki vaka sayısını açıklarken şimdiye kadar kaç kişiye test yapıldığına dair soruları yanıtlamamaktadır. Bakan Koca’nın bu soruya yanıt vermemesi yeteri kadar test kiti olmadığı için çok az sayıda test yapıldığı, özellikle yurt dışından gelen kişilerin bir kısmına test yapıldığı, belirtilerle hastaneye giden vatandaşların “14 gün evinizde kalın” telkiniyle evlerine gönderildikleri iddialarını güçlendirmektedir. Hükümet yetkililerin görevi özellikle bu gibi kriz anlarında yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için her konuda şeffaf ve açık olmaktır. 14 Mart’ta Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, şimdiye kadar 4 binden fazla kişiye Korona virüsü testinin yapıldığını söylemişti. Bunun dışında resmi bir açıklama olmadığını belirten Bülbül, Koca’ya şu soruyu yöneltti:

Ülkemizde ilk test hangi tarihte yapılmıştır ve ilk testin yapıldığı tarihten bugüne kadar kaç test yapılmıştır?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi