Efeler Gazetesi

CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN AKP’Lİ SAVAŞ’A: HODRİ MEYDAN

CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN AKP’Lİ SAVAŞ’A: HODRİ MEYDAN
27 Nisan 2022 - 13:10

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Bu millet yolsuzluklar nasıl örtbas edilir AKP iktidarıyla öğrendi. Bizi kendileriyle karıştırmasınlar” dedi.

CHP’li Bülbül, AKP’li Mustafa Savaş’ın kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi. “CHP Belediyelerinde yolsuzluk değil şeffaflık vardır” diyen Bülbül, “Çamur at izi kalsın siyasetiyle bir arpa boyu yol alamazlar. Bu ülke 20 yıllık AKP iktidarında yolsuzluk nedir, nasıl kapatılır AKP’nin her kademesinin yaptığı işlerle öğrendi. Ülkede soyulmayan, satılmayan, yandaşa peşkeş çekilmeyen yer kalmadı. Ağızlarına pelesenk ettikleri ‘yerli-milli’ lafını söyleyecek bir karış toprak bile yok. Sayın Savaş’ın iddia ettiği gibi CHP ne yolsuzlukların üzerine örter ne de buna tenezzül eder. İnsan karşısındakini kendi gibi bilir hesabı, Sayın Savaş’ın iddialarını böyle görüyorum” dedi.

Aydın’ın işsizlik, göç, tarım, doğa kirliliği, ekolojik tahribat gibi sorunları olduğunu ve bu sorunların çözümü için iktidar milletvekillerinin tek bir adım bile atmadığını belirten Bülbül, “JES’ler, RES’ler ve madenler nedeniyle Menderes Havzası adeta kimyasal çöplüğe döndü. Ne sulama suyu ne de toprak eski kalitesinde değil. İnciri ve zeytin ile önemli bir yere sahipken şimdi kalite ve rekolte kayıpları konuşuluyor. İşsizlik öyle boyutlara vardı ki ilçeler göç veriyor. Bu sorunlar için kafa yormayan, çözüm üretmeyen AKP milletvekilleri Aydın için çalışıyoruz demesin. Şimdi de evleri gezip ekonomiyi anlatacaklarmış. Daha sokağa çıkıp yurttaşın yüzüne bakamıyorlar, evlere gidip işsizliği, açlığı, yoksulluğu mu anlatacaklar. Eğer samimilerse adliye çevresinde gezinenler, buyursunlar sokağa. Yurttaşı sokakta, dükkanında, tarlasında dinlesinler. Hodri meydan.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi