Efeler Gazetesi

CHP’Lİ BÜLBÜL BAKAN KOCA’YA SORDU: YILLIK AŞI İTHALATI İÇİN KAÇ LİRA ÖDENİYOR?

CHP’Lİ BÜLBÜL BAKAN KOCA’YA SORDU: YILLIK AŞI İTHALATI İÇİN KAÇ LİRA ÖDENİYOR?
12 Aralık 2022 - 14:27

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Sağlık Bakanı’na yapılması gereken atamaları, yaşanan aşı sorununu ve muayene süresini sordu.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde Bakan Fahrettin Koca’ya, “39 Sağlık mensubu grubunda bulunan binlerce mezunun atamasını, doktorlar tarafından sık sık dile getirilen aşı sorununu ve bu aşıların ithalatı için kaç lira ödeme yapıldığını, mecburi hizmetin ne zaman kalkacağını ve Muayene sürelerinin Dünya Sağlık Örgütü’nün kriterleri doğrultusunda ne zaman yirmi dakikaya çıkarmayı planlıyorsunuz” diye sorarak sağlıkta yaşanan sorunları Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Bülbül’ün Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma şöyle;

Sayın Sağlık Bakanı, atanmamış başta hemşire, fizyoterapist, diyalistler olmak üzere 39 sağlık meslek mensubu grubundaki binlerce mezunu ne zaman atayacaksınız? Plansızlığa kurban olmasınlar.

Sayın Sağlık Bakanı, çocuk felci aşısı, verem aşısı, suçiçeği aşısı, hepatit aşısı sıkıntıları yaşandığı hekim arkadaşlar tarafından dile getiriliyor. Bu aşı sorununu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz? Yıllık aşı ithalatı için kaç lira ödeme yapıyorsunuz? Serbest hekimler “Nerede ameliyat yapacağım?” diye size soruyor. Neden cevap vermiyorsunuz? Serbest hekimler bu ülkenin hekimleri değil mi?

Sayın Sağlık Bakanı, mecburi hizmeti ne zaman kaldırmayı planlıyorsunuz?

Muayene sürelerini Dünya Sağlık Örgütü’nün kriterleri doğrultusunda yirmi dakikaya çıkarmayı ne zaman planlıyorsunuz? “Hastaneye gitmeyin.” diyerek bu sorunu çözmek doğru mu? HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi
Nethas Bilişim