Efeler Gazetesi

CHP’den otobüs bileti fiyatlarına tepki

CHP’den otobüs bileti fiyatlarına tepki
29 Nisan 2022 - 22:50

CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Artuğ Akosman, otobüs bileti fiyatlarının yüksek olmasına tepki göstererek, bu durumun üniversite öğrencilerinin ailesine kavuşmasını zorlaştırdığını vurguladı. Akosman, “Ailemizi görmek lüks olmamalı” dedi

CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Artuğ Akosman, otobüs bileti fiyatlarının yüksekliğinden dolayı üniversite öğrencilerinin yaşadığı mağduriyeti gündeme getirdi.
Efeler’de ikamet eden ve Adnan Menderes Üniversitesi’nde öğrenim gören gençlerin Ramazan Bayramı’nı aileleriyle birlikte geçirmek istediğini hatırlatan Akosman, “Fakat otobüs bilet fiyatlarındaki yüksek artışlar onların bu doğal ve basit isteklerini dahi gerçekleştirmelerine engel oluyor. Bayramda bir gencin ailesini ziyaret etmesi, tatil günlerini sevdikleri ile birlikte geçirmesi yani özetle ailemizi görmemiz lüks olmamalı” dedi.
“AKP, ÇÖZÜM ÜRETEMİYOR”
2021 Kasım ayında Aydın – Ankara arası 150 lira civarında olan otobüs bileti fiyatının aradan geçen 5 ayda 300 liraya dayandığını belirten Akosman, “Yine bir başka örnek verecek olursak Aydın’da eğitim yaşamını sürdüren bir öğrenci arkadaşımız geçen yıl şubat ayında memleketi olan Antalya’ya giderken 74 liraya otobüs bileti aldığını fakat bugün Bayram için memleketine gitmek konusunda ekonomik durumlardan dolayı endişe duyduğunu ifade ediyor. Çünkü geçen yıl 70 lira olan otobüs bileti bu yıl 200 lirayı buldu. Öğrenci arkadaşlarımızın aileleri ‘Kızımı, oğlumu göremiyorum, yardım edin’ diyor. Üniversite öğrencilerinin yıllık giderleri ortada. Yurt fiyatlarına, ev kiralarına ve birçok gider kalemine gelen zamlar da bilet fiyatları ile doğru orantılı. 2021’den bu yana maruz kaldığımız zamlar belimizi büktü. Artık yeter! Çekin elinizi hayat pahalılığı karşısında ezilen yurttaşımızın, gençlerin üzerinden. Gençlerin ve ailelerin bu mübarek ramazan ayında bayrama kavuşurken iktidardan çok basit bir beklentileri var; bayramda sevdikleriyle birlikte olmak! Ama ne yazık ki ailelerden, gençlerden kopuk yeteneksiz, iş görmez AKP iktidarı ne bu beklentiyi karşılayabiliyor ne de bir çözüm üretebiliyor” görüşlerini aktardı.
‘ASKIDA BİLET’ KAMPANYASINI ANIMSATTI
Gençlere ve ailelerine seslenen Akosman, şunları kaydetti:
“Sizler hiç endişe etmeyiniz, Türkiye’nin gelecek güzel günlerinin güvencesi CHP’nin Gençlik Kolları bayramda gençleri aileleri ile buluşturacak yetenek, vicdan ve zekâya sahip. Geçtiğimiz günlerde CHP Gençlik Kolları Genel Başkanımız Gençosman Killik askıda bilet kampanyası başlattı. Yurt genelinden başvuru yapan gençlerle hayırseverleri buluşturan bir kampanya bu! Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu da bu kampanyaya katılarak gençlere ve ailelerine destek oldu. Türkiye’nin acilen sorunlarına çözüm üretmek için çalışacak genç bir iktidara ihtiyacı var. İlk seçimde Türkiye’nin bu acil ihtiyacını CHP ve Millet İttifakı karşılayacak. Türkiye’yi hep birlikte yeniden umut dolu yarınlara taşıyacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi