Efeler Gazetesi

CHP İLÇE BAŞKANI GÜRBİLEK’TEN AK PARTİ’YE “TARİŞ ARAZİSİ” YANITI

CHP İLÇE BAŞKANI GÜRBİLEK’TEN AK PARTİ’YE “TARİŞ ARAZİSİ” YANITI
02 Ekim 2020 - 1:39

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’nin, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışma başlatılan Tariş arazisi ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Gürbilek “Rantçılığı ilke edinmiş anlayışınızın bizim halkçılığımızı anlamasını beklemiyoruz, sorgulamanıza da asla izin vermeyeceğiz. CHP varsa halk için var” dedi.

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’in Tariş arazisi ile ilgili açıklaması şöyle: “Kuşadası AK Parti İlçe Başkanlığı’nın, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin TARİŞ arazisinde başlattığı çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamasını hayretle okudum. AKP Kuşadası İlçe Başkanlığı, sarayın ülkede 18 senedir yaptığı algı operasyonunun aynısını Kuşadası’nda belediyelerimiz üzerinden yapmaya devam ediyor. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, CHP belediyeleri bir rant varsa bunu halkın yararına kullanma anlayışıyla hareket etmişlerdir ve etmeye devam edeceklerdir. TARİŞ alanının Büyükşehir tarafından kamulaştırılıp bugün ilk kazmanın vurulmasıyla başlatılan çalışma bunun en güzel örneğidir.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu, TARİŞ arazisiyle ilgili yapmış olduğu referandumun arkasında durmuş ve araziyi Kuşadalı hemşerilerimizin görüşlerine istinaden değerlendirme kararı almıştır. Hoş, rantı halkın yararına değil yandaşın yararına kullananlar için bunu anlayabilmek zor olacaktır. Çeşitli algı operasyonlarına başvurarak asıl siz kimi kandırıyorsunuz, kime hizmet ediyorsunuz? Halk her şeyi görüyor ve biliyor. “Durmak yok yalana devam” anlayışınızla bizleri yıpratamazsınız. Rantçılığı ilke edinmiş anlayışınızın bizim halkçılığımızı anlamasını beklemiyoruz, sorgulamanıza da asla izin vermeyeceğiz. CHP varsa halk için var. Kamuoyuna saygılarımla.” SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi