Efeler Gazetesi

Çerçioğlu ve CHP’den İYİ Parti’ye ziyaret

Çerçioğlu ve CHP’den İYİ Parti’ye ziyaret
05 Nisan 2022 - 18:15

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP heyetiyle birlikte İYİ Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Millet İttifakı’na ilişkin birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda konuşan Çerçioğlu, “Bu birliktelik devam edecek. Hiç kimsenin endişesi olmasın” dedi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP heyetiyle birlikte İYİ Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Çerçioğlu’nu ziyarette, İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner ve parti yöneticileri karşıladı.
Ziyarette ilk sözü alan Taner, Çerçioğlu ve CHP heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “CHP ve İYİ Parti olarak 2018 seçimlerinde ve 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı olarak beraber bir seçim atmosferi geçirdik. 2018 seçimlerinde CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti olarak 4’lü bir ittifakla seçimlere gitmiştik. Daha sonraki mahalli idareler seçimlerinde de CHP ve İYİ Parti olarak 2’li bir çalışma yaptık. Neticesinde de bugün Aydın’da ve Türkiye’de şekillenen siyasi tabloda İYİ Parti ve CHP’nin ortak neticesi olarak Sayın Başkanlarımız görev yapmaktalar” dedi.
“İYİ Parti ailesi olarak CHP’yle birlikte olmaktan mutluyuz, mesuduz” diyen Taner, “Önümüzdeki süreç içinde ne zaman olacağı belli olmayan bir seçim atmosferine girdik. Geçmişteki tecrübelerime dayanarak bu sene yakın bir zamanda seçim olabilir düşüncesindeyim. 2023 seçimleri öncesinde de CHP’yle birlikte daha önce edindiğimiz tecrübeleri de ortaya koyarak beraber çalışmamız lazım” sözlerine yer verdi.
“HEDEF 8’DE 6”
6 partinin güçlendirilmiş parlamenter sisteminin bir benzerini Aydın’da yapma konusunda kararlı olduklarını anlatan Taner, “Hedefimiz önümüzdeki seçimlerde başarılı olmak. Biz Aydın’da 8 milletvekilinin 6’sını Millet İttifakı olarak almak zorundayız. Ben İYİ Parti olarak 6 milletvekilinin 3’ünü alacağıma inanıyorum, onun çalışmasını yapıyorum. Aynı şekilde Sayın Başkan da, 3 – 4 ne çıkarabiliyorsa, çıkaracaklar. En fazla milletvekili çıkararak, sistemi değiştirecek çoğunluğu Meclis’te elde etmemiz lazım. Cumhurbaşkanı adayı her kim olursa olsun, ittifak olarak, çıkan cumhurbaşkanı adayının önümüzdeki süreçte Türkiye’nin cumhurbaşkanı olacağına ve onun kesinlikle seçileceğine de inanıyoruz” diye konuştu.
“HUZURLU BİR ÜLKE İSTİYORUZ”
CHP İl Başkanı Ali Çankır da Millet İttifakı’nın Aydın’daki çalışmalarının Türkiye’ye örnek olduğunu dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi ile nüfusun yüzde 75’ine sahip ilçelerin belediyelerini Millet İttifakı’na mensup belediye başkanlarının yönettiğini anımsattı.
Çankır, “Bu oluşumun en büyük sebebi, bayrağımızın altında huzurlu bir ülke istiyoruz. Biz milletimizin hakça bölüştüğü refah içinde yaşayacak bir ülke istiyoruz. Ötekileştiren bir anlayış değil, ülkede barışı sağlayan, helalleşmeyi getiren ve birlikteliği esas alan bir anlayışla hareket ediyoruz. Aydın’da da yerelde de İYİ Parti ve diğer parti mensuplarıyla görüşme halindeyiz. Genel seçimlerde Türkiye’deki iktidarı bu ittifakı üyeleri olarak gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum” diye konuştu.
Türkiye’nin ekonomik buhranla karşı karşıya olduğunu belirten Çankır, mevcut siyasal iktidarın ülkeyi yönetemediğini savundu. Millet İttifakı olarak Türkiye’de hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi için mücadele edeceklerini belirten Çankır, acil seçim kararı alınmasını talep etti.
“KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN”
Taner ve Çankır’ın söylediklerine katıldığını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da İYİ Parti İl Başkanı Taner ve parti yöneticilerine ev sahipliklerinden dolayı teşekkür etti. Tüm yurttaşların Ramazan ayını kutlayan Çerçioğlu, “Gördüğünüz gibi en mutlu olan herhalde biziz. İki değerli başkanımızla beraberiz. Millet İttifakı olarak, Millet İttifakı’nın belediyeleri olarak çalışmaya devam ediyoruz. Ben aynı zamanda Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Değerli Başkanım da aynı zamanda Millet İttifakı’nın belediye başkanı. Ben hem CHP’nin hem İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Bu vesileyle her 2 Sayın Genel Başkana da teşekkür ediyorum. Bugün benden mutlu olan başka bir insan yoktur herhalde burada. Bu birliktelik devam edecek. Hiç kimsenin endişesi olmasın” değerlendirmesinde bulundu.
Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanlarıyla olarak birçok ortak proje yürüttüklerini belirten Çerçioğlu, “Daha geçen hafta otizmli çocuklarımız için merkez açtık. Açmaya da devam edeceğiz. Altyapı, üstyapı çalışmaları gibi asli görevlerimizi yapıyoruz. Fakat insanların karnı aç. İnsanlar soğuktan üşüyor. Şu Ramazan mübarek günde insanlar sofrasına bir tas çorbayı nasıl koyacağını düşünüyor. Akşamüzeri pazar dağılırken insanlar çürük meyve sebzeleri topluyor. Domatesin kilosu 25 lira olmuş, karnabahar 20 lira olmuş, dolmalık biber 40 lira olmuş. Gerçekten çok ciddi bir enflasyon yok, yoksulluk var, insanların alım gücü düştü” sözleriyle iktidarın politikalarını eleştirdi.
“İNSANLAR ZOR DURUMDA”
Millet İttifakı’nın belediye başkanları olarak sosyal yardımlara önem verdiklerini kaydeden Çerçioğlu, “Kaldırımın taşı eskidiyse kaldırımı değiştirmiyoruz. Hangi taşı eskidiyse onu çıkarıyoruz, yerine aynısını bulamazsak benzerini koyuyoruz. İnsanların karnı açken biz kaldırım taşlarını sıfırdan yenilemeyiz. Önce vatandaşların karnının doyması gerekiyor” dedi.
13 yıldır belediye başkanlığı yaptığını anımsatan Çerçioğlu, belediyenin kurduğu iftar çadırlarında ilk kez bu kadar çok üniversite öğrencisinin geldiğini gördüğünü söyleyerek, “Çünkü anneler babalar zor durumda. Bir kısmının anne ve babası emekli. Bir kısmının anne ve babası asgari ücretle çalışıyor. Çocuklar karınlarını doyurmaya belediyelerin çadırlarına geliyor. Durum bu vaziyetteyken Millet İttifakı’nın belediyeleriyle uğraşacaklarına emeklilerin hali, işçilerin, memurların, öğrencilerin durumuna çözüm bulmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Ziyarete İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya da katıldı. YENİ KIROBA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi
Nethas Bilişim