Efeler Gazetesi

Çerçioğlu: “Önümüzdeki seçimde tekrar adayım”

Çerçioğlu: “Önümüzdeki seçimde tekrar adayım”
27 Ağustos 2020 - 17:52

Partisinin İl Gençlik Kolları’nın 16’ncı Olağan Kongresi’nde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, gelecek yerel seçimde yeniden aday olacağını açıkladı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Gençlik Kolları’nın Aytepe Amfi Tiyatro alanında gerçekleşen 16’ncı Olağan Kongresi’nde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gelecek yerel seçimlerde tekrar aday olacağını bildiren Çerçioğlu, “Bir dahaki kongremizi CHP’nin iktidarında yapacağız” vurgusunda bulundu.

Seçimlerin kazanılmasında CHP’li gençlerin büyük emeği olduğunun altını çizen Çerçioğlu, “Gerçekten çok çalıştınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Gece demediniz, gündüz demediniz. Ama en büyük teşekkürüm elbette Aydın halkına. Göstermiş oldukları teveccühten dolayı minnet duygularımı ifade ediyorum. İnanın, 18 saat çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Tek amacımız Aydın’a, Aydın halkına hizmet etmek. Hizmet etmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Alanı dolduran partililere “Sizler zaten bizim hizmetlerimizi çok iyi biliyorsunuz. Ama duymak istemeyenler, görmek istemeyenler var” diye seslenen Çerçioğlu, “3 bin 798 kilometre yol yaptık. Hani bizi sözde eleştiriyorlar ya bizim yaptığımız yollardan o köylere gidiyor. O köylerin yolu yoktu, suyu yoktu. Bunun da maliyeti 507 milyon TL dile kolay” görüşlerini aktardı.

“ÖNÜMÜZDEKİ KONGREYİ CHP İKTİDARINDA YAPACAĞIZ”

ASKİ tarafından gerçekleştirilen yatırımlara değinen Çerçioğlu, “ASKİ olarak 3 bin 203 kilometre alt yapı çalışması yapıldı. 60 köyün suyu yoktu. 2 bin 100 kilometre içme suyu hattı yaptık. 937 kilometre kanalizasyon yaptık. Bunlar yoktu kardeşim, biz yaptık. Sizlerin desteğiyle, Aydın halkının desteğiyle. 405 adet içme suyu kuyusu açtık. Aydın Tekstil Aydın halkının parasıyla 100 milyon TL’ye kamulaştırıldı. Biz her zaman çiftçimizin yanındayız. Yanında da olmaya devam edeceğiz. Bu konuda Büyükşehir olarak ciddi hizmetler veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Biz çiftçimizin teminatıyız. Çiftçimizin alın terini tarlada bırakmayız. Her zaman fakir fukaranın yanında olduk” değerlendirmesinde bulundu.

Çerçioğlu, konuşmasında, “Bir dahaki kongremizi CHP’nin iktidarında yapacağız” vurgusunda bulundu.

GELECEK SEÇİMİ İŞARET ETTİ

CHP Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevini Mustafa Dinç’e devreden Yılmaz Tilki, Başkan Çerçioğlu’na Gençlik Kolları’na desteklerinden dolayı plaket takdim etti. Plaketi alan Çerçioğlu, “Sayın Başkanım, çok naziksiniz. Bu sizin bana verdiğiniz son plaket olmayacak. Herhalde burada ne demek istediğim anlaşılmıştır. Yani şunu diyorum: Sayın Başkan, siyasete devam edecek. Önümüzdeki yerel seçimlerde ben tekrar aday olacağım. Yine plaketlerini alacağım” dedi.

Öte yandan, Başkan Çerçioğlu’nun oğlu Ata Caner Çerçioğlu da İl Gençlik Kolları’nın yeni yönetiminde görev aldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi