Efeler Gazetesi

Çerçioğlu: “Aydın Tekstil Haziran’da açılıyor”

Çerçioğlu: “Aydın Tekstil Haziran’da açılıyor”
23 Nisan 2022 - 23:32

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Aydın Tekstil Haziran ayında açılıyor. 177 dönümün yüz dönümünü açıyoruz. Central Park gibi büyük bir park oluyor” açıklamasında bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Saadet Partisi İl Başkanlığı’nı ziyaretinde belediyenin yeşil alan projelerine ve şehirdeki trafik konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
Çerçioğlu, “Aydın Tekstil Haziran ayında açılıyor. 177 dönümün yüz dönümünü açıyoruz. Mimar Sinan Parkı’nı da 3 ay önce ihaleye verdik. Orası da yaklaşık 30 dönüm civarında. Orayı da bir yıl sonra açıyoruz. Böylelikle hem Mimar Sinan’da hem de kentin merkezinde 177 dönümlük bir yaşam alanı. Yine doğal yaşam parkında kamulaştırma işlemlerimiz bitiyor. Herhalde 177 dönümlük kentin can damarında böyle büyük bir park yoktur. Central Park gibi büyük bir park oluyor. İnşallah Haziran ayında bunu gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
“OTOPARKIN İKİNCİ KATI BOŞ”
Şehir trafiğinin yalnızca sabah saatlerinde ve akşamüstü tıkandığını ifade eden Çerçioğlu, “Atatürk Kent Meydanı’nda yerin altına 2 katlı otopark yaptık. İkinci katı boş. İstenirse gelsin vatandaş park etsin. Ama bizde şöyle bir şey var, arabamız illa evimizin veya işyerimizin önünde olacak diye bir hissiyata kapılıyoruz. Halbuki oraya park etseler Adnan Menderes Bulvarı’nda sıkışıklık olmayacak” dedi.
Çerçioğlu, özellikle mesai giriş ve çıkış saatlerinde Adnan Menderes Bulvarı’na çift sıra araç park etmemeleri konusunda sürücülere çağrıda bulundu. YENİ KIROBA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi