Efeler Gazetesi

Büyükşehir’den Germencik’e çok amaçlı spor salonu

Büyükşehir’den Germencik’e çok amaçlı spor salonu
01 Nisan 2022 - 20:48

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce Germencik’te otizmli ve özel gereksinmeli bireylere yönelik çok amaçlı spor salonu açıldı. Burada konuşan Başkan Çerçioğlu, bu zamana kadar, Büyükşehir ve ASKİ olarak Germencik’e 86 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade etti Aydın Büyükşehir Belediyesi, Germencik’e otizmli ve özel gereksinmeli bireylere yönelik çok amaçlı spor salonu kazandırdı.
Park Mahallesi Emin Güler Sokak’taki açılış töreninde ilk sözü alan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, görevde 3 yılı geride bıraktıklarını belirterek, “Görevimizdeki 3’üncü yılımızı tamamladık. Başkanımla beraber omuz omuza 3 yılda elimizden geldiği kadar sizlere hizmet vermeye çalıştık ve çalışıyoruz. Son bir ayda Germencik’te 3 tane tesis açtık. Her şey vatandaş için. Bugün yaptığımız açılış, çok daha anlamlı. Otizmli çocuklarımıza dair bir merkez açıyoruz” dedi.
“Çocuklar mutluysa anneler mutlu. Anneler mutluysa yuvalar mutlu” diyen Öndeş, “Biz annelerimizin mutlu olmasını istiyoruz. Bir anne olan Büyükşehir Belediye Başkanımızın sayesinde, kendisine bu konuyu izah ettiğimizde, ikiletmeden, ‘Germencik için gerekeni yapın’ dediğinde bugün de sayesinde bütün hizmetlerde olduğu gibi, bu yapı için de, hizmet için de teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Aldığımız dualar bizlere yeter. Her şey sizler için. Her şey Germencik için. Her şey Aydın için” ifadelerini kullandı.
YILDIZ’DAN ÇERÇİOĞLU’NA ÖVGÜ
CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ise “Her yerde ve her zaman söylüyorum. Bence belediye başkanlarının gelip Özlem Çerçioğlu’ndan kurs alması gerekiyor. Bu yatırımlar aslında bakanlığın yapması gereken yatırımlar. Ama maalesef 20 yıldan beri bu yatırımları Aydın’da görmedik. Huzurunuzda Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu zor dönemlerde Başkanımız hem sosyal açıdan hem de anne olarak bütün çocukları düşünerek, bu güzel tesisi açıyor. Sadece bununla kalmıyoruz. İktidar, ‘Belediyeleri CHP alırsa sosyal yardımlaşma ortadan kalkacak’ dedi. Bilmenizi istiyorum, Aydın Büyükşehir Belediyesi 109 bin kişiye iftar yemeği veriyor. İç Anadolu’da, Doğu ve Güneydoğu’da yatağa aç giren çocuklar var. Ama Allah’a şükürler olsun ki, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımızın sayesinde Aydın’da yatağa aç giren çocuğumuz yok. Önümüzdeki ilk seçimde iktidara geldiğimizde belediyelerimiz sosyal yardımlaşmayı nasıl artırmışsa, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek” sözlerine yer verdi.
“ÜÇ HAFTA İÇİNDE TAMAMLADIK”
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bu tesisi açmak için çok büyük emek verdiklerini belirterek, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Çok değerli belediye başkanım bize geldiğinde Germencik’te çok fazla özel çocuğun olduğunu söyledi. Biz bunun farkındayız. Böyle bir eğitim ve spor tesisini açmak zorunda olduğumuzu ifade ettiler. ‘Ne demek Başkanım, emrin olur’ dedim. Çocuklar için yapabileceğinin en iyisini yapmak zorundayız. Burayı çok kısa bir sürede, üç hafta içinde tamamladık. Bugün sizlerle beraber hizmete açacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“BİR BU KADAR DAHA YAPMAYA HAZIRIZ”
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ olarak yatırımlara devam ettiklerini kaydeden Çerçioğlu, şöyle konuştu:
“Şimdiye kadar Germencik’e 187 kilometre yol yaptık. Daha önce yapılmamış. 99 kilometre içme suyu, 56 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, toplam 155 kilometre hat çalışması yaptık. 17 adet içme suyu sondaj kuyusu açtık. 5 adet de içme suyu paket arıtması yaptık. Bu zamana kadar Germencik’e Büyükşehir ve ASKİ olarak 86 milyon yatırım yaptık. Bir bu kadar daha yapmaya hazırız. Sizler bunu hak ediyorsunuz. Sizlerin desteği bizim arkamızda olduğu sürece biz Fuat Başkanımızla evvel Allah yürürüz. Burada bir teşekkürüm de İYİ Parti İl Başkanıma ve ilçe başkanımıza, yönetim kurulu üyelerine, CHP İlçe Başkanımıza. Sizlerin desteği olmasa biz yapamazdık. Biz gücümüzü sizden alıyoruz. Hepinizden Allah razı olsun.”
Konuşmaların ardından dua edildi ve tesisin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.
Açılış törenine Germencik Kaymakamı Turgay Gülenç, CHP İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ile Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya da katıldı. YENİ KIROBA

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi