Efeler Gazetesi

BU GÜNLERİ HALKIN HALKA SAHİP ÇIKMASI İLE AŞACAĞIZ”

BU GÜNLERİ HALKIN HALKA SAHİP ÇIKMASI İLE AŞACAĞIZ”
10 Şubat 2023 - 17:36

Malatya’ya giderek afet bölgesinden ilk izlenimlerini aktaran Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, sosyal medya hesabından bu ayki belediye başkanlığı maaşını depremzedeler için bağışladığını duyurdu.

Bölgede yaşanan barınma sorununa da dikkat çeken Başkan Ceritoğlu Sengel; “Barınma sorunu çok büyük. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyası çok önemli. Hemşehrilerimi bu kampanyaya desteğe davet ediyorum. Hala umutla enkazın başında bekleyenlere şahit olduk. Tırımız buraya ulaşmadan önce kişilerin neye ihtiyacı olduğunu sorduk. Deprem zamanında çok hızlı bir şekilde ihtiyaçlarımız değişebiliyor. Bugün başlayacak sıcak yemek dağıtımının da ne kadar önemli olduğunu anladık. Kıyafetin ne kadar önemli olduğunu anladık” dedi.

Efes Selçuk Belediyesi’ne ait ikinci tırın yola çıktığını söyleyen Başkan Ceritoğlu Sengel; “Vatandaşlarımızın teslim etmiş olduğu bütün bağışları bire bir almış olduğumuz talepler dahilinde teslim edeceğiz. Bütün malzemelerin kişilere ulaşması için mücadele edeceğiz. Bize güvenerek teslim ettiğiniz her bir malzemenin tek tek teslimini gerçekleştireceğiz” dedi.

Efes Selçuk’ta depremzedelere konaklama olanağı sağlamak isteyenlerle ilgili Efes Selçuk Belediyesi’nin toplu olarak bir duyuru yapacağını belirten Başkan Ceritoğlu Sengel; “Gerçekten halkın halka sahip çıktığını burada da görüyoruz. Her gittiğimiz yerde vatandaşlar kendilerine bir grup lideri tayin etmişler. İhtiyaçları onlardan öğreniyoruz. CHP İl Örgütü ve milletvekillerimizin de vasıtasıyla bütün yardımların doğru ellere geçmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu günleri halkın halka sahip çıkmasıyla aşacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi