Efeler Gazetesi

BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARINA SEÇİM ÖNCESİ OPERASYON!

BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARINA SEÇİM ÖNCESİ OPERASYON!
20 Aralık 2023 - 12:03

İzmir Menderes’te iş insanı Yakup Toprak, Sancaklı mahallesinde restore edip turistik tesis haline getirdiği işletmenin ruhsatını alamadığını, ruhsat karşılığında kendisinden 250 bin doların yanı sıra altı milyon değerinde bir aracın rüşvet olarak istendiğini, 45 bin dolar rüşveti Menderes belediye başkanlık makamında verdiğini iddia ederek  ‘rüşvet’ suçlamasıyla şikâyetçi olmuştu.

İddialara Menderes Belediyesi’nden yanıt geldi. Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan’ın açıklamasında Sancaklı Mahallesi’nde yer alan ve tarla vasfındaki araziye yapılan iş yerine ruhsat verilmemesi nedeniyle üzerine atılan suçlamalar gerçeği yansıtmamakta olup iftira niteliğindir ifadeleri kullanıldı.

Menderes ilçesi Sancaklı Mahallesi’nde yer alan ve tarla vasfındaki araziye yapılan iş yerine ruhsat verilmemesinin gerekçesi “rüşvet istendi” iftirası ile Menderes belediye başkan vekili, Cumhuriyet Halk Partisinden Menderes Belediye Başkan Aday Adayı Erkan Özkan ile Kuşadası belediye başkan eski yardımcısı, Cumhuriyet Halk Partisinden Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı olan Mehmet Zeki Fidandal’ın isimlerini şikayet dilekçesinde belirten iş insanı Yakup Toprak’ın şikayeti, bazı çevreler tarafından “adaylara operasyon” yapılıyor yorumunda bulunan Mehmet Zeki Fidandal; “Şikayetçi kişinin şahsımla alakalı kullanmış olduğu ifadeler akıl ve mantık dışıdır. Haberi okuyunca derhal avukatlarımla iletişime geçtim ve ilgili kişi hakkında başta iftira olmak üzere kişilik haklarıma tecavüz nedeniyle suç duyurusunda bulunmalarını söyledim.” ifadelerini kullandı.

Menderes Belediye Bakan Vekili sayın Erkan Özkan’ın göreve geldiği günden bu yana Menderes belediyesinde Kamucu, şeffaf, Hesap verilebilirlik ve sosyal belediyecilik anlayışı ile yönettiğini belirten Mehmet Zeki Fidandal, bazı karanlık çevreler tarafından kurgulanarak, bir iş insanı üzerinden aslı astarı olmayan, çamur at izi kalsın mantığıyla Cumhuriyet Halk Partili Belediye başkan aday adaylarını yıpratmaya yönelik beyhude çabalar olduğunu, olayın gelişme biçimine bakıldığında şikayet dilekçesi ve basına sunuş şekli itibarıyla Aday Adaylara operasyon yapılmak istendiği gerçeği gün gibi ortadadır. Dedi

Fidandal şöyle devam etti, Seçim ortamlarında karşılaşılan komplolardan biri ile karşı karşıyayız. Hiçbir güç, hayal ettiğimiz Kamucu, şeffaf, Hesap verilebilirlik ve sosyal belediyecilik anlayışımızın hayat bulmasına engel olamayacaktır.

Şikayet dilekçesinde ismimi kullanan ve asılsız iddialarda bulunanlar hakkında, avukatlarım aracılığı ile suç duyurusunda bulundum ayrıca asılsız haber yapan basın yayın kuruluşlarıyla ilgili tekzip yayınlamaları yönünde mahkemeye başvuru yapılmıştır. dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi