Efeler Gazetesi

Başkan Uygur: “Her daim vatandaşın yanındayız”

Başkan Uygur: “Her daim vatandaşın yanındayız”
31 Ekim 2020 - 21:22

Yaşanan 6.6’lık deprem sonrası teyakkuza geçen Torbalı Belediyesi, ilçede seferberlik ilan etti. Belediye tesisleri evlerine girmeyen vatandaşlara açılırken, tesisler ve dışarıda kalan vatandaşlara çorba ve battaniye dağıtımları gerçekleştirildi.

Dün Ege ve Marmara Bölgesi’nde geniş bir alanda hissedilen 6.6 şiddetinde yaşanan deprem tüm Ege’de büyük paniğe neden oldu. Depremin ilçede hissedilmesiyle birlikte teyakkuza geçen Torbalı Belediyesi, ilk olarak daire amirlerinin katılımıyla dev bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantı sonrasında çizilen rota çerçevesinde hareket eden ekipler ilk olarak sokaklarda kalanları belediyenin 30’a yakın tesisine yönlendirdi. Evlerine girmekten çekinenler tesisler ve parklarda sabahlarken sık sık buradaki vatandaşlara çorba, çay, simit servisinde bulunuldu.

EKİPLER 24 SAAT GÖREVDE

Gece boyunca 7 bin kişilik çorba, 2 bin adet simit, 1,500 kişilik konserve yemek dağıtımı gerçekleştirdi. Ayrıca yine parklarda ve tesislerde ihtiyacı bulunan 250 kişiye battaniye dağıtıldı. Ayrıca çeşitli illerden İzmir’e destek için gelenlere de lojistik destek yine Torbalı Belediyesi tarafından sağlandı. Kurulan 7 çadırda sürekli çorba dağıtımı ise devam ediyor. Torbalı’da herhangi bir yıkımın olmadığını ve bunun sevindirici olduğunu ifade eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Torbalı’da tek bir vatandaşımızın mağdur olmaması adına ekiplerimiz 24 saat görevde. Yaralarımızı en kısa sürede saracağız. Her daim vatandaşımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

UYGUR: “KRİZ MASASI OLUŞTURDUK”

Tesislerin 24 saat açık olduğunu ve burada kalan vatandaşlarla sürekli temas halinde olduklarını ifade eden Başkan Uygur, “Deprem sonrası daire müdürlerimiz ile Fen İşleri Müdürlüğü’nde gerçekleştirdiğimiz toplantı sonrasında kriz masası oluşturduk. Deprem sonrası evlerine giremeyen vatandaşlar için 7 ayrı noktada çadır kurduk. Tüm kafeteryalarımızı ve düğün salonlarımızı 24 saat hizmete açık. Tesislerimizde ve parklarda kalan vatandaşlarımıza sınırsız yemek ve çay ikramı, battaniye dağıtımı yapılmaktadır. Ayrıca Hemşehrim İletişim Merkezi (HİM) 0 232 856 66 66 numara ile vatandaşlarımızın tüm telefon çağrılarına ve whatsapp hattı, sosyal medya mecralarından gelecek taleplerini alarak gerekli koordinasyonu sağlayacaktır. Tüm imkanlarımız ile hemşehrilerimizin yanındayız. Tekrardan geçmiş olsun, Allah bir daha benzer durumu yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi