Efeler Gazetesi

Başkan Semih Özmeriç’in 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Başkan Semih Özmeriç’in 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
17 Mart 2020 - 20:59

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

Çanakkale Savaşı’nın tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan biri olduğunu söyleyen Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç: “Tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır. Kısacası; vatanı uğruna canını vermekten çekinmeyen bir milletin destanı ve kahramanlık öyküsüdür. “Çanakkale Geçilmez diyen o ruhun torunları bugün El Bab’da, Afrin’de, doğuda, güneydoğuda, 15 Temmuz’da ve mazlumun feryat ettiği her yerde kendini göstermektedir. Bu ruhu ve inancı bizlere aktaran şehitlerimize minnet borcumuzu, devletimize sahip çıkarak ve milletimizi aydınlık yarınlara taşıyarak ödemek zorundayız.
Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 105’inci yıl dönümünde, başta Çanakkale Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi