Efeler Gazetesi

Başkan Özdemir: “82 yıldır özlüyoruz, anlıyoruz, anlatıyoruz”

Başkan Özdemir: “82 yıldır özlüyoruz, anlıyoruz, anlatıyoruz”
09 Kasım 2020 - 22:41

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özdemir mesajında, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da sizi özlüyoruz Atam” dedi.

Başkan Özdemir mesajında şu ifadeleri kullandı:

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk bir milleti uçurumun kenarından kurtarmanın yanı sıra devrimleriyle, ideolojileriyle, liderliğiyle sayabileceğimiz daha nice güzel özellikleriyle bizlere, ülkemize gelmiş bir şans, bir mucizedir. Mustafa Kemal, yüce bir eser olan laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni ortaya koymuştur. Atatürk’ün parlak başarısı bütün sömürgeler için bir örnek olmuştur. İngiltere başbakanı David Lloyd George’un dediği gibi 20.yüzyılın en büyük lideri biz Türklere nasip olmuş ve kaderimiz değişmiştir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da sizi özlüyoruz Atam. Her adımımızda, her sözümüzde siz ve sizin ilkeleriniz var. Unutmayacağız, unutturamayacaklar! Aramızdan ayrılışının 82. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz. Işığınız yolumuz, ilke ve devrimlerinizin yılmaz koruyucusuyuz!

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi