Efeler Gazetesi

Başkan Özcan Ata’nın huzuruna çıktı

Başkan Özcan Ata’nın huzuruna çıktı
30 Kasım 2021 - 15:15

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; ‘herkese eğitim’ sloganıyla 2019 yılında hayata geçirilen Nazilli Belediyesi Gençlik Eğitim Danışma ve Sosyal Etkinlik Merkezi(NAZGEM)’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla kurum öğretmen ve öğrencileri ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

Resmi törenle NAZGEM çelenginin Gazi Mustafa Kemal Atatürk kabrine sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Öğretmen ve öğrencilerinin duygu dolu anlar yaşadığı törende, Atatürk Müzesi, Arslanlı Yol, Mozole, İsmet İnönü Lahti ve Tören Meydanı ziyaret edildi.

NAZGEM’in kuruluşunun 2. yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in huzurunda olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Başkan Özcan; “Belediyemizin eğitim kurumu NAZGEM’in kuruluş yıldönümü nedeniyle öğretmenlerimizle ve Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimizle Atamızın huzurundayım. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor; çağları aşan, Cihan’ı titreten Türk’ün Atası’nı en içten duygularımla selamlıyorum. Atatürk bizler için liderden öte, ebedi Başkomutanımız, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan başöğretmenimiz, birlik harcımız olan ay yıldızlı bayrağımız, vatan diyerek uğruna can vereceğimiz kanla sulanmış toprağımız, akıl ve bilimle ilelebet yaşayacak Cumhuriyetimizsin. Büyük Atatük’ün kurduğu Cuhmuriyet’in yılmaz bekçileri her zaman nöbetinin başındadır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi