Efeler Gazetesi

“BAŞKAN ÖZAKCAN’I DAVUL ZURNAYLA KARŞILADILAR”

“BAŞKAN ÖZAKCAN’I DAVUL ZURNAYLA KARŞILADILAR”
21 Şubat 2019 - 13:14

Yerel seçime yaklaşılırken Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Dün Kocagür ve Serçeköy Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Özakcan’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken Kocagür Mahallesi Başkan Özakcan’ı kırat ve davul zurnayla karşıladı.

Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Efeler Belediye Başkan Adayı M. Mesut Özakcan seçim çalışmaları kapsamında dün Kocagür Mahallesini ziyaret etti. Kocagür girişinde kırat ve davul zurnayla karşılanan Başkan Özakcan burada mahallelinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Güçlükle mahalle meydanına gelen Başkan Özakcan mahalleliye yoğun sevgisinden dolayı teşekkür etti.

“31 Mart’ta sizlerle birlikte olmak istiyoruz”

Göreve geldiği 5 yıldan bu yana halk ile iç içe olduklarını söyleyen Başkan Özakcan, “Muhtarlarımız ile etle tırnak gibiyiz. Kimseye bu güne kadar başkan gibi yaklaşmadık. Her yurttaşımız ile abi kardeş ilişkisi içerisinde olduk. Biriz, beraberiz, bir büyük aileyiz derken bu ailenin büyüğü olarak 5 yıl boyunca görev yaptık. Bugüne kadar hiç bir ayrım yapmadan nasıl birlikte olduysak, 31 Mart’ta da sizlerle birlikte olmak istiyoruz” dedi.

“Biz Efeler halkımız ile ittifak halindeyiz”

Aydın’ın 1 milyon 80 bin nüfusu ile 17 ilçesinden 300 bin nüfusu ile en büyük ilçesinin Efeler olduğunu belirten Özakcan, “Biz herhangi bir parti ile ittifak içerisinde değiliz. Ama Efeler halkımız ile yani sizlerle ittifak halindeyiz. Aydın’da bir tek kişinin isteği ve kaprisi yüzünden bu gelişen olayları yaşadık. Sizlerin desteği ile 31 Mart’ta demokrasinin ve halkın iradesinin ne demek olduğunu, 209  bin seçmenin bir kişinin iradesinden daha büyük olduğunu tüm Türkiye’de göreceğiz. Aydın’da yurt genelinde ses getirecek bir demokrasi dersi alınacak” ifadelerini kullandı.

“Kapımız her zaman herkese açık”

Kimseye ayrım yapmadan çalıştıklarının altını çizen Başkan Özakcan, “2014’ten bu yana kapımız her zaman herkese açık. Muhtarlarım geldiği zaman, hiç bekletmeden görüşerek mahallelerdeki istek ve şikayetleri dinlerim. Vatandaşlarımızdan da görüşmek isteyenler ile vaktimiz ölçüsünde görüşmeye dinlemeye özen gösteririm. 5 yıldır tüm mahallelerimize eşit hizmet etmek için var gücümüzle çalıştık. Bizler hizmet için varız. Geçmişte milletvekilliği yapmış biriyim. Benim mevki ve makama ihtiyacım yok. Tek ihtiyacım olan sizlere hizmet etmek ve Efeler ilçemizi daha modern bir kent haline getirmek” dedi.

“5 yıldır Türkiye’ye örnek belediyecilik hizmeti verdik”

Başkan Özakcan şöyle devam etti: “Ülkemizin en önemli sorunlarından bir demokrasinin uygulanmamış olmasıdır. Demokrasimizi geliştiremediğimiz, yerleştiremediğimiz için siyasal anlamda pek çok sıkıntılar yaşıyoruz. Siyasi partiler demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarıdır.  Son yaşanan ittifaklarla birlikte vatandaşımız tercih yapmakta zorluk çekeceği bir noktaya geldik. Vatandaşları tercih yapmaları konusunda rahatlatmak, 5 yıldır Türkiye’ye örnek belediyecilik hizmeti verdiğimiz Efeler Belediyesi’nde halkımızla birlikte demokrasiye sahip çıkmak ve dayatmalara karşı ‘Yeter söz Efeler halkının’ demek için Demokrat Parti’den aday olmaya karar verdim. Efeler’e hizmet aşkı ile hizmetlerimizin devamı ve yarım kalan projelerimizi tamamlamak için bir dönem daha halkımızdan yetki istiyoruz. Önce Allah’a sonra kendimize güveniyoruz” dedi.

“Hiçbir ayrım yapmadan bizler için çalıştı”

Başkan Özakcan’ın her zaman kendilerinin yanında ve kapısının açık olduğunu söyleyen Kocagür Mahalle Muhtarı Orhan Akrancı: “Başkanımız sağ olsun hiçbir ayrım yapmadan bizler için çalıştı. Kendisi çok güler yüzlü, yardımsever ve alçak gönüllü. Muhtarlar olarak ne zaman makamına gitsek, her zaman kapısı bize açık. Sorunlarımızı dinliyor ve çözümü için derhal daire müdürlerini ve ilgili personelleri harekete geçiriyor. Mahallemizdeki birçok yerde kendisinin imzası var. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ederiz. İnşallah önümüzdeki dönemde de mahallemize birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi