Efeler Gazetesi

“Başkan Özakcan’ı bağırlarına bastılar”

“Başkan Özakcan’ı bağırlarına bastılar”
20 Şubat 2019 - 13:57

Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Başkan Adayı M. Mesut Özakcan, Baltaköy, Gölhisar ve Gödrenli Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle ve tezahüratlarıyla karşılanan Özakcan’a vatandaşlar; “Başkanım her zaman seninleyiz. Hep senin yanında olacağız. Sen değil kırat, kırk atla gitsen de peşindeyiz” dediler.

Yerel seçime yaklaşılırken Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Önceki gün Baltaköy, Gölhisar ve Gödrenli Mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Başkan Özakcan’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“Biriz, beraberiz, bir büyük aileyiz”

Göreve geldiği 5 yıldan bu yana halk ile iç içe olduklarını söyleyen Başkan Özakcan, “Muhtarlarımız ile etle tırnak gibiyiz. Kimseye bu güne kadar başkan gibi yaklaşmadık. Her yurttaşımız ile abi kardeş ilişkisi içerisinde olduk. Biriz, beraberiz, bir büyük aileyiz derken bu ailenin büyüğü olarak 5 yıl boyunca görev yaptık. Bugüne kadar hiç bir ayrım yapmadan nasıl birlikte olduysak, 31 Mart’ta da sizlerle birlikte olmak istiyoruz” dedi.

“Biz Efeler halkımız ile ittifak halindeyiz”

Aydın’ın 1 milyon 80 bin nüfusu ile 17 ilçesinden 300 bin nüfusu ile en büyük ilçesinin Efeler olduğunu belirten Özakcan, “Biz herhangi bir parti ile ittifak içerisinde değiliz. Ama Efeler halkımız ile yani sizlerle ittifak halindeyiz. Aydın’da bir tek kişinin isteği ve kaprisi yüzünden bu gelişen olayları yaşadık. Sizlerin desteği ile 31 Mart’ta demokrasinin ve halkın iradesinin ne demek olduğunu, 209  bin seçmenin bir kişinin iradesinden daha büyük olduğunu tüm Türkiye’de göreceğiz. Aydın’da yurt genelinde ses getirecek bir demokrasi dersi alınacak” ifadelerini kullandı.

“Kapımız her zaman herkese açık”

Kimseye ayrım yapmadan çalıştıklarının altını çizen Başkan Özakcan, “2014’ten bu yana kapımız her zaman herkese açık. Muhtarlarım geldiği zaman, hiç bekletmeden görüşerek mahallelerdeki istek ve şikayetleri dinlerim. Vatandaşlarımızdan da görüşmek isteyenler ile vaktimiz ölçüsünde görüşmeye dinlemeye özen gösteririm. 5 yıldır tüm mahallelerimize eşit hizmet etmek için var gücümüzle çalıştık. Bizler hizmet için varız. Geçmişte milletvekilliği yapmış biriyim. Benim mevki ve makama ihtiyacım yok. Tek ihtiyacım olan sizlere hizmet etmek ve Efeler ilçemizi daha modern bir kent haline getirmek” dedi.

“İftira atarak seçim kampanyası yürütüyorlar”

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Belediye Başkan Adayı  Fatih Atay’ın iftar yemeğini derhal iptal etsin söylemlerini de cevap veren Özakcan; “Bizim gerçekleştirdiğimiz ramazan ayı iftar ihalesini derhal iptal etmemiz gerektiğini söylüyor. Geçen senenin 5 katı 2 milyon liraya yemek ihalesi yaptığımı söylüyor. Ramazan’a yaklaşan günlerde bu ihaleyi yapmam gerekiyormuş. Böyle bir şey söz konusu olamaz. İhale süreci uzun bir süreç. Bugünden başlattığımız ihale süreci ancak Nisan ayı sonlarında sonuçlanıyor. 6 Mayıs’ta da Ramazan başlıyor. Her yıl yapılan yaklaşık 15-16 bin kişilik bir yemek ihalesi bu. Uzun yıllar aynı çatı altında siyaset yaptığımız arkadaşlarımız, bugün bize iftira atarak güya seçim kampanyası yürütüyorlar” diye konuştu.

“Hesabını veremeyeceğim bir kuruş yoktur”

Yapılan ihalenin herkese açık bir ihale olduğunu sözlerine ekleyen Özakcan, “İhalelerimiz tüm herkese açık Türkiye’nin her yerinden ihaleye katılmak isteyen vatandaşlarımız gelip katılabilirler. Fatih Atay kalkıp böyle iftiralara dayalı sözler sarf ederse, belediyeciliği bilmediğini, ihalenin ne olduğunu, belediyenin nasıl yönetildiğini bilmediğini de ortaya koymuş olur. Ben bugüne kadar hiçbir muhalefetteki arkadaşım adına bu tür konuşmalar yapmadım, yapmam da. Çünkü biz işimize bakıyoruz. Bugüne kadar iftira atarak siyaset yapan herkes kaybetmiştir. Seçimi kaybetmenin telaşı içerisinde ne dediklerinin farkında değiller. Bizim her ortamda alnımız açık başımız dik. Bundan iki ay önce İller Bankası’ndan bir yetkili ile görüştüm. Türkiye geneli 3 bin 225 belediye içerisinden 10 tane beyaz belediyeden biri olduğumuzu öğrendim. Mesut Özakcan’ın hesabını veremeyeceği bir kuruş olamaz, öleceğimi bilsem boğazımdan bir yudum su geçmez. Bu iftiraları atarak bir yere varamazsınız” ifadelerini kullandı.

“Hiçbir ayrım yapmadan bizler için çalıştı”

Başkan Özakcan’ın her zaman kendilerinin yanında ve kapısının açık olduğunu söyleyen Gödrenli Mahalle Muhtarı Cemalettin Şahin ise; ““Başkanımız sağ olsun hiçbir ayrım yapmadan bizler için çalıştı. Kendisi çok güler yüzlü, yardımsever ve alçak gönüllü. Muhtarlar olarak ne zaman makamına gitsek, her zaman kapısı bize açık. Sorunlarımızı dinliyor ve çözümü için derhal daire müdürlerini ve ilgili personelleri harekete geçiriyor. Mahallemizdeki birçok yerde kendisinin imzası var. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ederiz. İnşallah önümüzdeki dönemde de mahallemize birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Değil kırat kırk atla gitsen peşindeyiz”

Program sonunda vatandaşlar tarafından ıslıklar ve alkışlarla uğurlanan Özakcan’a “Başkanım her zaman seninleyiz. Hep senin yanında olacağız. Sen değil kırat, kırk atla gitsen de peşindeyiz” dediler. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi