Efeler Gazetesi

BAŞKAN ÖNDEŞ: “VATANDAŞLARIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

BAŞKAN ÖNDEŞ: “VATANDAŞLARIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
05 Aralık 2020 - 18:16

“İLÇEDE İKAMET EDEN VE İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE YER ALAN BİR İŞLETMEDE ÇALIŞIYORKEN ZORUNLU SEBEPLERDEN ÜCRETSİZ İZİNDE OLAN VATANDAŞLARIN BİR AYLIK ELEKTRİK VE SU FATURALARI GERMENCİK BELEDİYESİ TARAFINDAN ÖDENECEK”

Germencik Belediyesi pandemi eylem planını başarıyla uygulamaya devam ediyor. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in kepenk kapatan 200 esnafa 1000 lira pandemi desteği büyük memnuniyet yaratmıştı. Belediye Başkanı Öndeş pandemiden ekonomik anlamda etkilenen vatandaşlara yönelik bir destek hamlesi daha yaparak ücretsiz izinde olan çalışanların elektrik ve su faturalarının belediye tarafından ödenmesi için konuyu belediye meclisine taşıdı. Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen önerge çerçevesinde pandemi sebebiyle ücretsiz izinde olan ve iş kaybı yaşayan vatandaşların son bir aya ait elektrik ve su faturaları belediye tarafından ödenecek. Söz konusu vatandaşların ilçe sınırlarında ikamet ediyor olması ve ilçede yer alan bir işletmede çalışıyorken ücretsiz izne ayrılmış olması gerekiyor. Bu yönde ibraz edecekleri belgeler ve ödenmesini talep ettikleri son aya ait elektrik ve su faturalarıyla başvurmaları yeterli olacak. Son başvuru tarihi 20 Aralık 2020 olduğu kaydedildi.

FUAT ÖNDEŞ “VATANDAŞLARIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Kepenk kapatan esnaflara yönelik pandemi desteği yaparak belediye kaynağından 200 bin TL yardım gerçekleştiren Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, ekonomik anlamda sıkıntı içerisinde olan ücretsiz izne ayrılan vatandaşlara yönelik yapılacak fatura ödeme desteğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Öndeş “Pandemi ekonomik olarak ciddi hasarlara yol açmış durumda. Esnaf ve vatandaşlarımız çok zorlu bir süreçten geçiyorlar. Germencik Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde ilçemizde ikamet eden ve ilçemizde yer alan bir işletmede çalışırken ücretsiz izine ayrılan vatandaşlarımızın yanında olmak için son aya ait elektrik ve su faturalarını ödeme kararı aldık. Halkımızın yanında olmaya devam edecek , bir nebze de olsa yaralarını sarmak için faaliyetlerimizi kesintisiz sürdüreceğiz. En kısa zamanda bu sıkıntıların geçmesi dilek ve temennisi ile tüm halkımıza sağlıklı günler dilerim.” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi