Efeler Gazetesi

BAŞKAN GÖKHAN ÖKTEN: “ADAYIMIZI BAŞKAN YAPACAĞIZ”

BAŞKAN GÖKHAN ÖKTEN: “ADAYIMIZI BAŞKAN YAPACAĞIZ”
05 Ekim 2023 - 14:28

AK Parti Aydın İl Bakanı Gökhan Ökten, yerel seçimlerle ilgili iddialı konuştu. AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, 2024 yerel seçimlerine ilişkin, “Bizim derdimiz 17 ilçede ve Büyükşehir’de Aydın’a hizmet etmek. Bunun için 17 ilçeye ve Büyükşehir’e talibiz. Adayımızı başkan yapacağız” dedi.

“BÜTÜN SEÇİMLERDEN ZAFERLE AYRILDIK”

AK Parti il merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 7 Ekim’deki AK Parti Olağanüstü Büyük Kongresi ve 2024 yerel seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ökten, “7 Ekim’de olağanüstü büyük kongremiz var. Aydın’dan da kongremize ciddi bir katılım sağlayacağız. Kendisini yenileyen, millete hizmet yolunda sizlerin, seçmenin bize söylediği notu, dersi alan ve çalışan bir AK Parti. İnşallah bu kongremiz de yine millete hizmet yolunda büyüyen, gelişen önemli bir sürecimiz” dedi.

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde “Aydınlığa açık, karanlığa kapalı” ilkesiyle kurulduğunu söyleyen Başkan Ökten, yaklaşık çeyrek asırdır 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçiminin tümünden zaferle ayrıldıklarını vurguladı.

AK Parti’nin yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olduğunu dile getiren Ökten, nice başarılar ve seçim zaferlerine karşın her defasında kan tazelemeyi görev bildiklerinin altını çizdi.

Konuşmasında yerel politikayla ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Ökten, “Aydın’da Büyükşehir ve 17 ilçe için genel merkez de biz de anket yaptık. Seçimden bu yana söylüyoruz. Vatandaşın CHP’li belediyelerin olduğu kentlerde çok ciddi bir hizmet beklentisi, bir eleştirisi var. Bu anketlere yansıyor” diye konuştu.

“17 BELEDİYEYİ ALMAK İSTİYORUZ”

CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı’nın Aydın’da yüzde 70 oy söylemini de değerlendiren Ökten, şöyle devam etti: “Her siyasi parti kendisi için hedefler koyabilir. Oradaki hazirunu sıcak ve heyecanlı tutmak için bazı şeyler söyleyebilir. Biz bu işe daha realist, edebi ve duygusal değil de daha matematiksel bakış açısıyla hazırlanıyoruz. Bizim de hedefimiz 17 ilçenin 17’sini alabilmek. Bunu Aydın için, Aydınlılara hizmet için istiyoruz. 15 yıldır Aydın gördü ki, CHP elinde eriyen, eskiyen, yüzünü yenileyemeyen, kendi içinde iç kavgasını bitiremeyen, bu nedenle ne Büyükşehir’de ne de ilçede hizmet alamayan bir belediyecilik ortaya koydular. Biz bunun için 17 belediyeyi almak istiyoruz. Yoksa şu arkadaşı şu ilçede belediye başkanı yapalım diye bir gayemiz yok. Ama onların böyle bir stratejisi var. Geçen dönem belediye başkanlarını tespit ettiler. Tespit eden kişiyi biliyorsunuz. Parti meclisi falan değil. Kişi tespiti yaptı, yanıldı. Kavga etti, değiştiriyorum dedi. Bu dönem yeni tespit ettikleriyle yine kavga etti. Önümüzdeki dönem yine kendince isimler tespit edecek. Bizim böyle bir şiarımız yok. Bizim derdimiz 17 ilçede ve Büyükşehir’de Aydın’a hizmet etmek. Bunun için 17 ilçeye ve Büyükşehir’e talibiz.”

“ADAYIMIZI BAŞKAN YAPACAĞIZ”

“7 Ekim sonrasında genel merkezimiz il il çalışma yapacak” görüşünü aktaran Ökten, “Şu an elimizde 17 ilçeyle ilgili veri tabanı var. Sahadan bize gelenler var. Cumhur İttifakı olarak seçime gireceğimizi düşünüyorum. Henüz genel merkezimiz bize net bir bilgi paylaşmış değil. Amaç, hangi parti bayrağı altında seçime gireceğimizdense, seçimde hangi partiyle o ilçeyi alıyoruz. Bu çok önemli. İttifak ortaklarımıza karşı en küçük bir duygusal yaklaşımımız yok. Onların güçlü olduğu, onlarla kazanabileceğimiz ilçede onlarla devam edelim. Hangimiz o ilçede sonuca daha yakınsak onunla gireceğimizi düşünüyorum. 2019’daki çalışma ve veri farklıydı, şimdi farklı. Duygusal bir bakış açımız yok. Şu ilçede çok kıymetli bir arkadaşımız var, onu başkan yapalım… Böyle bir şey yok. Bizim başkan adayımız diye bir şey yok. Adayımızı başkan yapacağız. Bir tek derdimiz var o da bu” ifadelerini kullandı.

Ökten’in basın toplantısına Kadın Kolları İl Başkanı Ebru Alp Kayır, Gençlik Kolları İl Başkanı Ozan Ancın ve parti yöneticileri katıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi