Efeler Gazetesi

Başkan Ekiz: “13 milyon emeklimiz yine aç kalacak, yine üşüyecek, yine ezilecek”

Başkan Ekiz: “13 milyon emeklimiz yine aç kalacak, yine üşüyecek, yine ezilecek”
06 Ocak 2021 - 0:11

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına göre yapılan memur ve emekli maaşı zamlarına tepki gösterdi. Başkan Ekiz: “13 milyon emeklimiz yine aç kalacak, yine üşüyecek, yine ezilecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz’in yazılı açıklaması şöyle; “Bizi kıskanan Avrupa’da emekliler, çalışma hayatlarını noktaladıklarında dünya seyahatine çıkıyorken, bizde durum nasıl?

Emeklilerimiz, yıllarca ülkesine hizmet etmiş insanımız, emekli aylıklarıyla bırakın gezmeyi, tencere kaynatamadıkları için ya tekrar çalışıyor ya da iş arıyor.

Açlık sınırının ve hatta asgari ücretin altında yaşam savaşı veren emeklilerimizin, biraz olsun nefes alacakları umuduyla merakla bekledikleri aylık artışlarından çıka çıka memur emeklisine %7.36 Bağkur ve sigortalı emeklisine %8.36 zam çıktı.

TÜİK’in zorlama verilerine göre bile gıda enflasyonunun %20,6 olduğu bir ortamda emeklilerimize yapılan bu zam hangi ekonomik modelin ve vicdanın ürünüdür merak ediyorum.

13 milyon emeklimiz yine aç kalacak, yine üşüyecek, yine ezilecek.

AKP iktidarında; bir zümrenin zevki sefa içinde yaşadığı, aynı zümrenin ve yandaşlarının, tüm kaynaklarımızı sömürerek halkın her kesimini yoksullaştırdığı bir ülke durumuna geldik.

Vah ki vah.

Elbette bu böyle gitmeyecek. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin halk nezdindeki referansı, partimizi ilk seçimde iktidara taşıyacak. Çünkü herkes biliyor geminin su aldığını, herkes biliyor kaptanın yalan söylediğini ve herkes biliyor zarların hileli olduğunu.” HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi