Efeler Gazetesi

BAŞKAN ÇETİNDOĞAN’DAN FAİZ İNDİRİMİ AÇIKLAMASI

BAŞKAN ÇETİNDOĞAN’DAN FAİZ İNDİRİMİ AÇIKLAMASI
10 Ocak 2020 - 11:58

AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan, esnaf kefalet kredilerinin faiz oranlarının düşürülmesini olumlu bulduklarını belirterek, “Bu, hem esnafın önünü açar hem de bir can suyu olur” yorumunu yaptı.

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, esnaf kredi faizlerinin yüzde 4 buçuk düzeyine indirilmesini olumlu bulduklarını ifade ederek, “Bu, hem esnafın önünü açar hem de bir can suyu olur. Esnafın sıcak paraya ihtiyacı var” açıklamasında bulundu.

Esnaf kefalet kredilerinin faiz oranlarının düşürülmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Çetindoğan, aynı zamanda düşük faizden herkesin yararlanabilmesi için bir adım beklediklerine dikkati çekti. Söz konusu adımın esnafın kalkınmasına katkı sunacağının altını çizen Çetindoğan, “Bu, hem esnafın önünü açar hem de bir can suyu olur. Esnafın sıcak paraya ihtiyacı var” yorumunu yaptı.

“EŞİTLİK SAĞLANMALI”

Faizlerin düşürülmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Çetindoğan, şu görüşleri aktardı:

“Ancak 6 Ocak 2020 tarihinden önce kullandırılan kredilerin faiz oranlarının yüzde 6 olarak uygulanmaya devam edecek olması hususu oldukça yanlıştır. Bu olumlu gelişmenin yanında eskiden kredi kullanmış olan esnafın faiz oranlarının düşürülmemesi haksızlık ve yanlış bir uygulamadır. Zaten çok zor durumda olan esnaf ve sanatkârımız, esnaf kefalet kredileriyle ayakta durmaya çalışmaktadır. Son uygulamada emeği geçenlere teşekkür etmekle birlikte, yapılan yanlışlığın ivedilikle düzeltilerek 6 Ocak 2020 tarihinden önce kredi kullanan esnafımızın da faiz oranlarının yüzde 4,5 seviyesine düşürülerek eşitliğin sağlanmasını AYESOB olarak talep ediyoruz.” HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi