Efeler Gazetesi

Başkan Çetindoğan, öğretmenleri unutmadı

Başkan Çetindoğan, öğretmenleri unutmadı
24 Kasım 2019 - 15:41

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan, mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Başöğretmen” unvanı alması sebebiyle kutlanmaya başlayan öğretmenler gününü bir kez daha içtenlik ve saygı ile kutluyorum. Gün geçtikçe gelişmekte olan ülkemizde ufku açık, bilime, sanata ve teknolojiye düşkün nesiller yetiştirmek onlara ışık olmak hatta geleceğe dair umut olmak öğretmenlerimizin elindedir. Her çocuk ailesinden öğrendikleri ile büyür fakat her çocuğun düşüncelerini önemsediği belki de kendine yol gösterici olarak benimsediği bir öğretmeni vardır. Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlerimiz bu kutsal mesleği özveri, saygı ve sevgiyi benimseyerek bugünlere getirmiş ve ülkemizde hatta ülkemizin sınırlarını aşan öğrenciler yetiştirmişlerdir. Gelişmekte olan her nesil onların eseridir. Geleceğimizi teslim edeceğimiz evlatlarımızın saygılı, hoşgörülü, araştıran, sorunlar karşısında çözüm üretebilen, değer yargılarımızı bilen, geçmişimizi öğrenip geleceğe çağdaş birer birey olarak yetişmelerini sağlayan kutsal bir mesleğin sahibidir öğretmenlerimiz.
Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister”. Bu mantıkla yetiştirilmiş ve yetiştirilmekte olan tüm nesiller adına bütün öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler sunuyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi