Efeler Gazetesi

BAŞKAN ÇETİNDOĞAN, KUAFÖR VE BERBERLER İÇİN AŞI ÖNCELİĞİ İSTEDİ

BAŞKAN ÇETİNDOĞAN, KUAFÖR VE BERBERLER İÇİN AŞI ÖNCELİĞİ İSTEDİ
03 Mart 2021 - 15:05

Geçtiğimiz kasım ayında alınan önlemler içerisinde kuaför ve berberleri etkileyen bir kısıtlama olmasa da Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Kuaför ve berberler Odası Başkanı Selahittin Çetindoğan “ Evet kuaför ve berber salonlarımız son alınan önlemlerde kapatılmadı fakat sanılmasın ki her şey çok yolunda ilerliyor. Her meslek gibi onlarda hala zorlanıyorlar” dedi.

EN AZINDAN KAPATILMADIK DİYE AVUNUYORUZ

“Aylardır kapalı olan esnafımız artık gerçekten çok zor durumdaydı. Saat sınırlamalı da olsa işyerlerimizi açabilmek tüm esnaf ve sanatkâra çok iyi geldi. Tabi ki vaka sayılarına göre bir düzenleme yapıldığını biliyoruz ve sayılarda bir atış olursa belki de tekrar kısıtlamalarla karşı karşıya kalacağız. Kuaför ve berber salonlarımızı ele alırsak son yasaklarda kapatılmadılar fakat insanlar hastalıktan korktuğu için artık neredeyse salonlara gitmiyor. Kaç aydır onlarda kısıtlamalı çalışıyorlar. Aylardır akşam en geç 19:00’ da işyerlerini kapatmak zorunda kalıyorlardı, bırakın hastalıktan korkmayı insanlar işten çıkıp salona gidecek vakit bile bulamıyorlar zaten. Bu meslekte bildiğiniz üzere birebir temas halinde işlem yapılıyor. Aydın’daki salonların hemen hemen hepsi pandemi kurallarına riayet ediyor. Bizlerde ara ara denetimlerimizi yapıyoruz. Fakat artık ülkemizde aşılama başlamışken meslek grubu olarak değerlendirilip kuaför ve berberlerimizin aşı için öncelikli olması hem çalışanları hem de müşterileri daha bir rahatlatacaktır. Aydın’da odamıza kayıtlı yaklaşık 500 kuaför ve berber esnafımız var. Hepsinin şuanda salonları açık daha sağlıklı koşullar altında çalışabilmeleri için, yetkililerden ricamız aşı sıralamasında öne çekilmeleridir.”

VAKA SAYILARININ ARTMAMASI VE YASAKLARIN GERİ GELMEMESİ BİZİM ELİMİZDE

Başkan Çetindoğan“1 Mart’ta yapılan toplantıdan sonra Aydınında kısıtlamaları gevşetilen iller arasında olması hepimizi sevindirdi. Sokağa çıkma yasaklarımız kalktı, işyerlerimizi açabildik. Şimdi sıra Aydın halkı olarak bizde. Maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına biraz daha özen göstererek vaka sayılarını düşürebiliriz. Böylelikle en kısa zamanda eski özgür günlerimize kavuşabilir, sevdiklerimizin yanında olabiliriz. Değinmek istediğim bir konu daha var şöyle ki; Aydın’lı esnafımız uzun bir aradan sonra yeniden kepenk kaldırmışken alışverişlerimizi küçük esnaftan yapmayı unutmayalım lütfen. Yerel esnafımızı kalkındırmak ve yaşanılan süreçteki izleri silebilmek bizim elimizde.” açıklamalarında bulundu. Haber Merkezi

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi