Efeler Gazetesi

BAŞKAN CERİTOĞLU SENGEL DEPREM BÖLGESİNDE

BAŞKAN CERİTOĞLU SENGEL DEPREM BÖLGESİNDE
09 Şubat 2023 - 0:58

EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE EKMEK VE SICAK YEMEK

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı. Başkan Ceritoğlu Sengel, deprem bölgesine hareket etmeden önce sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında çalışma arkadaşıyla birlikte bölgeye sıcak yemek ve ekmek desteği sağlayacaklarını belirtti.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan depremin yaralarını sarmak için ilk saatlerden itibaren harekete geçen Efes Selçuk Belediyesi, ilçe halkının desteğiyle gelen giysi ve temel ihtiyaç malzemelerini bölgeye ulaştırmaya devam ederken, depremzedelerin en büyük ihtiyaçlarından biri olan sıcak yemek için de bölgede mutfak kuracak.

 SICAK YEMEK İÇİN MUTFAK KURULACAK

Efes Selçuk halkının bağışlarını en doğru şekilde, en doğru noktalara ulaştırılması için çalışacaklarını belirten Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Bu akşam önce Elazığ’a, oradan da Malatya’ya geçiş yapacağız. Bağışlarınızı bire bir elden teslim etmek için gidiyoruz. Tırımız da yarın sabah yola çıkacak.  Aynı zamanda mutfağımızı, yiyeceklerimizi ve suyumuzu da götürüyoruz. Efes Selçuk Belediyesi ekip arkadaşlarımız ile yemeklerimizi yapacağız ve depremzedelere ulaştıracağız” dedi.

 EFES TARLASINDAN ÜRETİLEN BUĞDAY İLE YAPTIĞIMIZ KENDİ EKMEĞİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ

Yapılan çağrılar gereğince deprem bölgesinde en çok su, yemek, ekmek ve bebek bezine ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Sengel; “Gittiğimizde doğru yerlerde temas halinde bütün bağışların hepsini teslim edebilir halde olacağız. Kuracağımız mutfak sayesinde de sıcak yemek, sıcak çorba yaparak dağıtımını gerçekleştireceğiz. Dualarınızı eksik etmeyin. Bilin ki, bağışlarınızı şahsen, kendi ellerimizle teslim edeceğiz. Dayanışma için Efes Tarlası’nda yetiştirilen buğdaylardan elde edilen unlardan ekmek üretmek için arkadaşlarımız sabaha kadar çalışacak. Hayat paylaştıkça daha kolaylaşıyor. Biz deprem bölgesindeki çağrıyla yola çıkıyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum. Efes Selçuk Belediye Başkanı olarak Efes Selçuk halkının gönlüyle oraya gidiyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi
Nethas Bilişim