Efeler Gazetesi

“BAŞKAN CERİTOĞLU SENGEL 100. YIL PARKINI VE SEYİR TERASINI ÇOCUKLARLA BİRLİKTE AÇTI”

“BAŞKAN CERİTOĞLU SENGEL 100. YIL PARKINI VE SEYİR TERASINI ÇOCUKLARLA BİRLİKTE AÇTI”
30 Ekim 2023 - 9:26

Belediyenin öz kaynakları ile yapılarak hizmete giren 14 Mayıs Mahallesi 100. Yıl Parkı ve Seyir Terası Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında çocukların coşkusuyla açıldı.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler içerisinde yer alan 14 Mayıs Mahallesi 100. Yıl Parkı’nın açılışını çocuklarla birlikte gerçekleştirdi. Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel; “Gerçekten de hepimiz için keyifli olacağını düşündüğümüz bir alanı hizmete açtık.  Bu seyir terasları, bu park Efes Selçuk Belediyesi emekçileri tarafından öz kaynaklarımızla yapıldı. 100. Yıl Parkımız bu yönüyle de bizim için çok kıymetli. Belediye emekçilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

100. Yıl Parkını çocuklarla açmanın ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Başkan Ceritoğlu Sengel; “Cumhuriyetimizin 100. yılı hepimiz için çok kıymetli. Her kız çocuğumuz okula gittiğinde Cumhuriyet tekrar doğar. Her kadın Seçme ve Seçilme Hakkı’nı kullandığında Cumhuriyet tekrar doğar.  Bağımsızlık meşalesi sönmediği ve yandığı sürece Cumhuriyet tekrar doğar. Bu ülkede bütün çocuklar gülümsediği sürece Cumhuriyet tekrar doğar” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Ey yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz”  sözünden feyz alarak bu açılışı gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Ceritoğlu Sengel; “Cumhuriyetimizin 100. yılında çocuklarımız ile birlikte 100. Yıl Parkımızı onurla, gururla ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan saygı ve özlemle açıyoruz.  Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Efes Selçuklu çocuklar 100. Yıl Parkı’nın açılışında çeşitli gösteriler ve aktivitelerle doyasıya eğlendi.

Belediye emekçilerinin çalışmaları sonucu vatandaşların talep ettiği park ile bölgede yoğun olan çocuk nüfusunun yanı sıra seyir terasıyla da yurttaşlar için önemli bir alan kazanımı sağlandı. 2000 metrekarelik alana inşa edilen parkta belediye emekçileri tarafından taş duvar imalatı, kent mobilyaları ve montajları, kauçuk zemin ve oyun gruplarının montajı yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi