Efeler Gazetesi

Başkan Çerçioğlu: “Üreticimizin yanında olduk”

Başkan Çerçioğlu: “Üreticimizin yanında olduk”
28 Şubat 2019 - 12:53

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, görev süreleri boyunca sosyal belediyeciliği esas aldıklarını vurgulayarak, “Her zaman üreticimizin, çiftçimizin yanında olduk” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından Koçarlı’nın Haydarlı mahallesinde S.S Haydarlı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne tahsis edilen süt soğutma tankının açılışını yaptı.

Haydarlı Mahallesi’ne 708 bin liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Çerçioğlu, “Biz Büyükşehir olarak her zaman üreticimizin, çiftçimizin yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Eğer biz bu bölgeyi kalkındıracaksak mutlaka ve mutlaka çiftçi – köylü desteklenmeli. En büyük projem bu. Her zaman yanınızdayım. Bizde öyle uçuk kaçık projeler yok. Ayağı yere basan projeler var. Süt tankı istediniz biz yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Siz isteyeceksiniz, Mutlu Başkanımla beraber biz yapacağız. Gün geldi köylümüzün ürünü tarlada kaldı. Gün geldi köylümüzün ürünü ağaçta kaldı. Biz büyükşehir belediyesi olarak hep bunları satın aldık, yeter ki, köylümüz zarar etmesin diye. O ürünün yüzüne bakıyor, o ürünün parasıyla oğlunu kızını evlendirecek, harcını borcunu ödeyecek. Ben olduğum sürece, Mutlu Başkan olduğu sürece hiçbir ürününüz tarlada kalmayacak.” 

Başkan Çerçioğlu, şöyle devam etti: 

“Süt tankını koyduk, bundan sonra kartellere muhtaç değilsiniz. 10 – 15 kuruş litrede daha pahalıya satın alacağız. 4 tonluk bir tank, 2 tonluk da kamyonun üzerinde gezici bir tankımız var. Civar köylerden de onları toplayıp buraya getiriyoruz. Daha sonra kooperatif aracılığıyla satıyoruz, Büyükşehir alıyor. Büyükşehir olarak 15 Ege Et şubesinde çiğ süt satışını başlattık. En büyük projemiz siz köylülere, üreticilere, hayvan besicilerine. Ucuz ve kaliteli yem.”

“HİÇ AYRIMCILIK YAPMADIM” 

Aydın Büyükşehir Belediyesi Hizmet Ağı’nın (AYBA) çalışmalarından da söz eden Çerçioğlu, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı destekledik. İki yemek fabrikası kurduk, haftanın 5 günü sıcak yemek çıkarıyoruz. Her zaman fakir fukaranın, garip gurebanın yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Herkese eşit ve adil davrandım. Hiç ayrımcılık yapmadım. İnsana insan olduğu için değer verdim. AKP gibi ‘sen bizdensin, bizden değilsin’ ayrımı yapmadım.” diye konuştu. 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da yaptığı konuşmada, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkan Çerçioğlu’nun sosyal belediyecilik odaklı çalışmalarına övgüde bulundu, siyasi iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi. 

Açılış törenine, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk ile CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir de katıldı. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi