Efeler Gazetesi

BAŞKAN BASKIN 18 MART ŞEHİTLERİNİ ANDI

BAŞKAN BASKIN 18 MART ŞEHİTLERİNİ ANDI
17 Mart 2020 - 21:47

MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıl dönümüne özel bir kutlama mesajı yayınladı.

Açıklamasına ‘18 Mart 1915 tarihinde kazanılan Çanakkale Zaferi kahraman Türk milleti ve askerinin iman ve kahramanlığının destanıdır’ diye başlayan MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın; “Metrekareye 6 bin merminin düştüğü bu zafer vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel örneğidir.  Şehitlerimizin kutsal armağanı olan bu topraklara, damarlarında asil kan dolaşan Türk Milletinin evlatları bugüne kadar sahip çıkmıştır ve bundan sonra da canından aziz tuttuğu bu kutsal emaneti koruyacaktır.

Çanakkale Zaferimizin 105. yıldönümünde, bizlere bu büyük zaferi armağan eden, başta Gazi Mustafa Atatürk olmak üzere Çanakkale savunması ile Türk milletinin en büyük destanlarından birini kanlarını dökerek tarihe yazan silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi ‘Vefası olmayanın, imanı da olmaz’ düsturu ile minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Başkan Baskın şöyle devam etti: “Çanakkale’de atalarımızın bize göstermiş olduğu ve Mehmet Akif’in ‘Asım’ın Nesli’ diye tarif ettiği, iman ve vatan aşkıyla hareket etmeye and içmiş, bu vatan için ölmesi emrolunduğu gün, gözünü kırpmadan cepheye koşacak olan bu milletin 57. Alayıdır. Çanakkale Zaferinin yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ; minnet, saygı ve şükranla bir kez daha anıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi