Efeler Gazetesi

BAŞKAN AKMAN: “BU MECLİS HALKIN MECLİSİDİR”

BAŞKAN AKMAN: “BU MECLİS HALKIN MECLİSİDİR”
07 Ocak 2020 - 23:20

CHP İncirliova İlçe Başkanı Hasbi Akman Cumhur İttifakı İncirliova Belediye Meclisi üyelerinin meclis toplantısına katılmamalarına tepki gösterdi.

Bilindiği gibi Cumhur İttifakı İncirliova Belediye Meclisi üyeleri, hafta sonu İncirliova Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Geleneksel 34. İncirliova Deve Güreşi Festivalinde AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, kendileri ve ilçe teşkilatlarına saygısızlık yapıldığını iddia etmiş ve tepkilerini göstermek amacıyla meclis toplantısına katılmama kararı almıştı.

“HALKIN VERDİĞİ YETKİYİ KULLANIN”

CHP İncirliova İlçe Başkanı Hasbi Akman bu karara tepki göstererek; “Cumhur ittifakının Meclis üyeleri İncirliova Meclisinin çalışmalarına katılmayarak meclisin çalışmasına engel olmak istediler. İncirliova halkı size yetki verdi. Gidin mecliste çalışın halkın verdiği yetkiyi kullanın” dedi.

“HALKA RAĞMEN SİYASET YAPMAYIN”

Kişisel siyasi hesapların yapılacağı yerin meclis olmadığının altını çizen başkan Akman;  “Bu meclis halkın meclisidir. Görevinizi yapın. İncirliova halkı yaşananları görüyor. Millet ittifakı olarak halkımıza hizmet etmek için yola çıktık kişisel hesaplar için değil. Tarih İncirliova halkına yapılan bu saygısızlığı yazmıştır. Siz halktan büyük değilsiniz. Halkın verdiği görevi yerine getirin halka rağmen siyaset yapmayın” ifadelerini kullandı. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi